ARAÇ DETAY BİLGİSİ SORGULAMA
Araçlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin SMS servisi üzerinden hizmet sunulmaktadır. Kişilerin SMS üzerinden yapacağı sorgulama ile bilgi alabileceği araç detay hizmetlerinde kişilerin plaka bilgisi üzerinden bilgi alabilmesi mümkündür. Araç detay bilgisi sorgulama yapmak isteyen kişilerin bu konuda plakanın yanında ek olarak detay yazısı yazılmalıdır. Araç detay bilgisi sorgulama yapmak isteyenleri için örnek bir sorgulama aşağıdaki resimdeki gibidir.

detay

Araç detay bilgisi sorgulama işlemlerinde kişilerin mesaj göndermesinin ardından sistem tarafından araç ile ilgili detaylar kişiye mesaja cevap olarak gönderilir. Bu konuda gelen mesaj ve bilgiler resimde görüldüğü gibidir. Aracın trafiğe çıkış tarihinden son sahiplik süresine kadar sahip bilgisinin de alınacağı araç detay bilgisi sorgulama hizmetinde kişiler merak ettiği pek çok bilgiyi öğrenebilir.

Araç detay bilgisi sorgulama işlemlerinde Turkcell, Avea ve Vodafone aboneleri yararlanabilir. Tüm hatlar için geçerli hizmetlerde kişilerin mesajı 5664’e göndermesi yeterlidir. Bu bakımdan kişiler istediği araç hakkında bilgi alabileceği gibi ihtiyaç halinde sistemden yararlanılabilir. Hizmetlerde kişilerin sadece detay bilgisi için değil, kaza gibi bilgileri de öğrenilebilir. Bu konuda ise kişilerin sadece araç plakasını göndermesi gerekir. Sorgulamalar ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kişiler Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin SMS sorgulamaları bölümüne girmesi gerekir. Bu bölümden tüm sorgulamalar hakkında bilgi alınabilir.


2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*