ARAÇ DEĞERİ SORGULAMA
Araçlar için yapılacak sigorta türlerinden birisi de kaskodur. Araçlarda meydana gelen çeşitli hasarların karşılanması için araç sahiplerine güvence sağlamaktadır. Bu açıdan özellikle yeni araç alan kişiler kasko yaptırarak araçlarında meydana gelecek olaylara karşı önceden önlem alabilmektedir. Kasko yapılması sırasında araçların fiyatları belirlenmektedir. Bu fiyatlar değer olarak ifade edilirken araçların değerleri için belli bir prosedür izlenmektedir. Konuyla ilgili kişiler internet üzerinden de bilgi alabilmektedir. Türkiye Sigorta Birliği’nin resmi internet sitesine giriş yapıldığında kasko değer listesi olarak kişilerin bilgi alması adına özel bir uygulama oluşturulmuştur.

Araçların değerini öğrenmek isteyen kişilerin ilgili uygulamayı kullanması yeterli olacaktır. Uygulama aracılığı ile işlemlerin yapılması için listede yer alan formun doldurulması yeterli olacağı gibi formda aracın model yılı ve markası seçilmesi gerekir.

kasko

Formda kişilerin araçları için istenen bilgileri doğru bir şekilde girmesinin ardından sistem tarafından hesaplama yapılarak belirlenen mevzuatlara göre aracın değerini ne olduğu yayınlanacaktır. Böylece araç sahipleri araçların değerlerini öğrenerek kasko işlemleri için daha rahat ve kolay bir şekilde işlem yapılabilecektir. Bu bakımdan online olarak yapılacak işlemler, kişilerin işlerini çok daha kolay bir hale getirecektir. Ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz hizmetler sayesinde kısa süre içerisinde sizler de araç değeri hesaplama yapabilirsiniz.

kasko2

Araç Değer Sorgulama İşlemlerinde Ücret Alınır Mı?

Araç değeri sorgulama işlemlerinde kişilerin herhangi bir ücret vermesine gerek kalmadığı gibi yapılacak sorgulamalar kişilerin bilgi alması amacıyla kullanıma sunulmuştur. Kişilerin kasko gibi sigorta hizmetlerinden yararlanabilmesi için sigorta firmalarına başvuru yapması ve bu başvuru sonucunda kişilerin sigorta sahibi olması gerekmektedir. Yapılacak sigorta işlemleri sırasında da kişilerin araçları için değer hesaplama yapılacak ve bu değer bilgisi kişiler ile paylaşılacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*