ARAÇ ADRES SORGULAMA
Kişilerin güvenliğinin sağlanması adına bu konuda gerekli önlemler alınmıştır. Bu nedenle de online olarak herhangi bir şekilde araç adres sorgulama yapılamaz. Fakat araçlar hakkında pek çok konuda bilgi alınabilecek uygulamalar oluşturulduğundan dolayı kişiler bu uygulamaları kullanarak araçlar hakkında genel bilgi sağlayabilir. Ayrıca sadece e devlet üzerinden değil, GİB internet vergi dairesi gibi alanlar üzerinden de sorgulama yapılabilir.

Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araçlar için plakadan ya da araç bilgilerinden resmi olarak yapılabilecek bir araç adres sorgulama hizmeti bulunmamaktadır. Bu nedenle kişilerin bu konuda online olarak yapabileceği tek işlem araç sorgulama ile araç ruhsat bilgilerine ulaşarak, araçların resmi kayıtlardaki bilgilerini incelemektir. Araç sorgulama hizmeti için kişilerin yapması gereken işlem e devlet sitesine giriş yapmaktır. E devlet girişi yaptıktan sonra kişilerin karşısına araç sorgulama için aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

e devlet araç sorgulama

Bu ekranda da görüldüğü üzere kişilerin araç sorgulama işlemlerini yapabilmesi adına sisteme giriş yapması istenmektedir. E devlet üyeliği bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra ise herhangi bir sorun yaşamadan araç sorgulama ekranına ulaşılacaktır. Araç sorgulama ekranı ise aşağıdaki gibidir;

arac

Araç sorgulama ekranı formuna kişilerin araç plakasını girmesi gerekir. Plaka girişi sonrasında ise sistem tarafından plaka üzerinden yapılacak sorgulama ile birlikte araçların tüm bilgileri sonuç ekran üzerinden yayınlanacaktır. Bu sayede kişiler araçlar ile ilgili merak ettiği ve öğrenmek istediği tüm detayları öğrenebilir. Sizler de araç adres sorgulama dışındaki araç ile ilgili sorgulama işlemlerinizde belirtilen adımları takip edebilirsiniz. Araç sorgulama işlemlerini yapmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıdan yararlanması yeterli olacaktır. Bağlantı üzerinden yapılacak işlemlerde ücret verilmesine gerek yoktur.

ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*