ARABANIZDA YAPABİLECEĞİNİZ KÜÇÜK TAMİRLER
Araç sahiplerinin acil ya da basit durumlara göre kendi işlerini yapabilmesi gerekmektedir. Bu sadece özellikle acil durumlarda yaşanan sorun kolay bir şekilde giderilebilir.

Araçlar her ne kadar teknolojik olsa da yaşanan pek çok sorun ya kişilerin bilgisizliğinden ya da araç bakımlarının ihmal edilmesinden dolayıdır. Bu nedenle kişilerin araçlarında yapabileceği küçük tamirleri yapabilmesi ve işlerin nasıl yapılacağını öğrenmesi yararlı olacaktır.

Yağ Kontrolü

Araçların en çok yapılması gereken bakımlarından birisi araçların yağ kontrolünün yapılmasıdır. Araçlarda yağın yeterli olmaması halimde motorda ciddi sorunlar yaşanabileceği gibi bu da yüksek bir masraf çıkartacaktır.

Su Kontrolü

Araç içerisinde devir daim yapan suyun kontrolü de yapılmalıdır. Özellikle yaz aylarında sıcaklıkların artması nedeniyle su da daha kısa sürede tükenmektedir. Bu nedenle sık sık kontrol yaparak su takviyesi yapılmalıdır.

Lastik Değiştirme

Lastik değiştirmek için kriko ve anahtarın olması yeterlidir. Böylece araçta olası bir lastik sorununda yedek lastiği takarak yola devam edebilirsiniz. Ayrıca aracınızın türüne göre ideal lastik hava barını öğrenerek, sık sık lastik kontrolü yaparak sürekli aynı barın lastiklerde olmasını sağlayabilirsiniz.

lastik

Araçlarda yapılacak bu işlemler sayesinde çok daha kolay bir şekilde işlemler yapılabilir. Ayrıca yapılacak bu bakımlar daha büyük masrafların oluşmasını da önleyecektir. Bu  bakımdan kişilerin bakımlarını yapması hem güvenlik hem de ekonomi için oldukça önem arz etmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*