ARABA HASAR SORGULAMA
Araba almayı düşünen ya da herhangi bir araba için hasar kaydını öğrenmek isteyen kişiler bu konuda Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmektedir. Sunulan online hizmetler dâhilindeki kişiler kolay bir şekilde araçların kazalarına dair bilgileri öğrenebilmektedir. Yapılan işlemlerde kişilerin SMS üzerinden sorgulama yapması ve bilgiye ulaşması gerekmektedir.

Araba hasar sorgulama işlemlerinde kişilerin aldığı bilgiler güncel ve aynı zamanda resmidir. Bu açıdan gerçek bilgiye ulaşmak isteyen kişilerin araba hasar sorgulama konusunda mutlaka Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi hizmetlerinden yararlanması gerekmektedir. Araba hasar sorgulama için gönderilmesi gereken mesajın bir örneği şöyledir;

gorsel

Resimde görüldüğü üzere kişilerin kolay bir şekilde bilgi olabilmesi adına sadece plakanın 5664 numaralı SMS servisini gönderilmesi yeterlidir. SMS servisine gönderilen mesajlar sistem tarafından incelenmekte ve sonrasında konuyla ilgili güncel durum mesaj ile gönderilerek yayınlanmaktadır. Mesaj olarak gönderilen bilgiler sayesinde kişiler plakaya ait kazalar hakkında detaylı bilgi alınabilmektedir.

Yapılan sorgulamalarda kişilerin her bir sorgulama için tek bir araç plakasını göndermesi gerekmektedir. Plaka bilgisi gönderildikten sonra sistem tarafından plakaya ait kazalar taranmakta ve bu tarama sonucunda elde edilen tüm veriler kişilere mesaj olarak gönderilmektedir. Araba hasar sorgulama işlemlerini yapan kişilerin kolay bir şekilde bilgi olabilmesi adına son derece sistemli bir sistem kurularak hizmete sunulmuştur. Sizler de bu sağlıktan yararlanabilir ve işlerinizi kolay bir şekilde çözebilirsiniz.


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*