YEŞİLKART POLİÇE SORGULA
Otomobil sigortalarından birisi olan yeşil kart sigortası uluslararası boyutta uygulanan bir trafik sigortasıdır. Yeşil kart sigortasında araç sahibinin sigortalılığının geçerlilik süresinin devam ettiği dilim içerisinde yeşil kart poliçesi uygulamasına üye olan ülkelerde karşı karşıya kalacakları kazalarda karşı tarafa verilen zararın tanzimi anlaşmalı sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Yeşil Kart Poliçe Sorgulama

Uluslararası bir trafik sigortası olan ve araç sürücülerinin yurtdışında da sigorta kapsamında olmasını sağlayan yeşil kart sigortası kapsamında dijital sorgulama yapılabiliyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan yeşil kart poliçe sorgula uygulaması aracılığıyla işlem gören poliçeler ile ilgili olarak araç sahibinin bilgi alabilmesine olanak sağlar. SGBM tarafından sunulan bu dijital yeşil kart poliçe sorgula uygulaması üzerinde 3 farklı sorgulama yöntemi bulunuyor. Bu kapsamda;

e

*Plaka ve sigortalı T.C. kimlik numarası
*Plaka ve sigortalı Vergi kimlik numarası
*Sigorta bilgileri ile sorgulama (Sigorta şirketi, acente no, poliçe no, yenileme no) yöntemlerinden herhangi birisi kullanılarak yeşil kart poliçe sorgulama yapılabiliyor. SGBM web sayfası üzerinden 7/24 işlem gerçekleştirilebildiğinden internetin olduğu her yerden bu dijital uygulamayı kullanarak yeşil kart işlem gören poliçe bilgilerini ayrıntılı ve güncel olarak alabilme şansı bulunuyor.

<<SORGULAMA LİNKİ>>


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*