YEDİEMİN ARAÇ SORGULAMAMANÝSA BELEDÝYESÝ ULAÞIM HÝZMETLERÝ MÜDÜRLÜÐܒNDEN ALINAN VERÝLERE GÖRE MANÝSA ÝL MERKEZÝNDE ÇEKÝLEN ARAÇ SAYISI 2011’DE 2 BÝN 876 ÝKEN 2012 YILINDA ÝSE 4 BÝN 77 ÝLE YÜZDE 42 ARTTI. (YUSUF BÖYÜK/MANÝSA-ÝHA)

Araçların bağlanması durumunda araçların hangi otoparkta olduğunun öğrenilmesi için çekilen araç sorgulama yapılması gerekecektir. Özellikle İstanbul gibi bölgelerde araçlar Yediemin gibi bölgelere çekildiğinden dolayı araç sorgulama işlemleri aynı zamanda Yediemin araç sorgulama olarak da adlandırılmaktadır. Yapılacak çevrimiçi işlemler sonrasında kişiler araçların nerede olacağını öğrendikten sonra buna göre işlemlerine devam edebilmektedir. Sizler de kolay bir şekilde işlem yapmak adına sunulan online araç sorgulama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Çekilen araç sorgulama işlemlerinde sadece kimlik bilgileri üzerinden araç bilgilerine erişim sağlanabilmektedir. Bu açıdan işlemler kolaylaştırıldığından dolayı sizler de kolay bir şekilde online olarak bilgi alabilir ve işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Sunulan hizmetlerde kişilerin herhangi bir ücret vermesine gerek yoktur. Yediemin araç sorgulama yaptıktan sonra aracın nerede olduğunu öğrenen kişiler, araçların çekilme durumuna göre işlemlerine devam etmelidir. Bu noktada özellikle vergi ya zorunlu trafik sigorta gibi sebeplerden dolayı ceza alan araçların, ilgili işlemlerin yapılmadan otoparktan çıkartılması mümkün değildir. Bu tür durumlarda kişilerin mutlaka ilk olarak işlemlerini yapması gerekecektir.

Çekilen araç sorgulama için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda aşağıda resimdeki bir ekran görülecektir.

otopark

Bu ekranda da görüldüğü üzere kişilerin araç sorgulama yaparak bilgi alması için ilk olarak formu doldurması gerekir. Formun doğru bir şekilde doldurulmasının ardından ise kolay bir şekilde araçlar ile ilgili bilgiler alınabilir. Eğer sorgulama sonrasında ekranda araç ile ilgili bilgi yer almıyorsa ve hata mesajı yayınlanıyorsa kişilerin durum hakkında girilen bilgileri kontrol etmesi gerekir.

arac

Bilgilerin kontrol edilerek yapılacak sorgulama sonucunda araç bilgilerin erişim sağlanabilir. Fakat sürekli hata alınıyorsa konuyla ilgili en yakın Emniyet Müdürlüğüne gidilmesi gerekecektir. Müdürlükte görevli personel sizlere aracınız hakkında gerekli bilgilendirmeyi sağlayacak ve böylece işlemlerinizi yapmanıza imkân sağlanacaktır.

YEDİEMİN ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*