YANLIŞ SİGORTA UYG.(SİSBİS) BİLGİ DÜZELTME
Günümüzde Türkiye’de sigorta işlemleri artık internet üzerinde tek bir merkez üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Özellikle internet hizmetlerinin son derece popüler hale geldiği günümüz modern çağında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi insan yaşamı içerisinde önemli bir yeri bulunan sigorta hizmetlerine ilişkin olarak dijital işlem kolaylığı getiriyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından web sayfasında sigorta hizmetlerine ilişkin dijital işlem seçenekleri oldukça geniş kapsamda sunulurken yanlış sigorta uygulamalarına ilişkin bilgi düzeltme imkanı da sunuluyor.

Yanlış Sigorta Uygulamalarına İlişkin Bilgi Düzeltme

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi web portalında bulunan ‘Yanlış Sigorta Uygulamalarına İlişkin Bilgi Düzeltme(SİSBİS)’ uygulama ekranından kolay bir şekilde sigortadaki bu tip yanlışların düzeltilebilmesi mümkün oluyor. İnternete erişim sağlanabilen her yerden kolay bir şekilde doldurulabilen bu SGBM formunda girilmesi gereken bilgilerin eksiksiz ve hatasız girilmesi gerekiyor. SGBM Yanlış Sigorta Uygulamalarına İlişkin Bilgi Düzeltme (SİSBİS) ekranında;

Yanlis-Sigorta-Uyg-(SISBIS)-Bilgi-Duzeltme

*İtiraz Eden İletişim Bilgileri
-Kimlik tipi (T.C. kimlik no, vergi kimlik no, pasaport, yurtdışı kimlik)
-Kimlik no
-Ad
-Soyad
-Telefon
-E-posta

*İtiraz Eden Kişi/Kurum Bilgileri
-İtiraz eden ile itiraz edilen aynı kişi mi?
-Kimlik tipi (T.C. kimlik no, vergi kimlik no, pasaport, yurtdışı kimlik)
-Kimlik no
-Ad
-Soyad
-Açıklama

bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesi gerekiyor. Bu sayede internet üzerinden SGBM’ye online itirazda bulunarak gerekli olan düzeltmeler gerçekleştirilebiliyor.

<<SORGULAMA LİNKİ>>


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*