YANLIŞ SİGORTA UYG. DURUM SORGULAMA
İnternet hizmetleri ile Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi vatandaşın sigorta işlemlerinde önemli kolaylıklar yakalayabilmesine yardımcı oluyor. Türkiye’deki sigorta işlem ve hizmetlerini tek bir merkez üzerinde toplayarak dijital hizmetleri ile de işlem kolaylıkları sunan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinde yapılan başvuru, değişiklik ve itiraz gibi tüm işlemler doğrudan sigortada etkili olur. Ayrıca internete bağlanılabilen her yerden 7/24 Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi dijital hizmetleri kullanılabiliyor. SGBM’ nin dijital hizmetleri arasında yer alan ‘Yanlış Sigorta Uygulamalarına İlişkin Bilgi Düzeltme(SİSBİS)’ ekranından yapılan ilgili başvuru sonuçlarını yine SGBM web sayfasından öğrenebilme imkanı bulunuyor.

Yanlış Sigorta Uygulamalarına İlişkin Durum Sorgulaması

Türkiye’de hizmet veren tüm sigorta şirketleri ve hizmetleri ile entegreli hizmet veren ve dijital hizmetleri ile sigorta işlemlerinde önemli kolaylıklar sağlayan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi web sayfasındaki online hizmetler içerisinde her türlü sigorta işlemi için özel uygulama bulunuyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi web portalında bulunan online hizmetler arasındaki ‘Yanlış Sİgota Uygulamalarına İlişkin Durum Sorgulama’ ekranından yanlış sigorta uygulamalarına ilişkin düzeltme başvurusunun güncel durum bilgisini ve sonuç bilgisini alabilme imkanı bulunuyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi web sayfasında bulunan bu ekranda yanlış sigorta uygulamalarına ilişkin sonuç sorgulama işlemi için;

Yanlis-Sigorta-Uyg-Durum-Sorgulama

*Talep sıra numarası
*Kullanıcı şifre bilgilerinin girilmesi ve güvenlik kodu doğrulamasının yapılması gerekiyor. Böylelikle yanlış sigorta uygulamalarına ilişkin durum sorgulamasını yaparak, sonuç bilgilerine internet hız ve kolaylığında ulaşılabiliyor.

<<SORGULAMA LİNKİ>>


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*