TURKCELL ARAÇ SORGULAMATURKCELL ARAÇ SORGULAMA

Araç sorgulama yapmak isteyen kişiler daha çok hasar sorgulama yapmaktadır. Hasar bilgileri için kişiler Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan 5664 SMS servisi kullanması mümkün olurken aynı zamanda Turkcell araç sorgulama da yapılabilmektedir. Turkcell araç sorgulama Turkcell tarafından sunulan bir hizmet olarak aynı kaza veri tabanı kullanılmaktadır. Kişiler Turkcell araç sorgulama ve SBM araç sorgulama yaptıktan sonra aynı bilgilere ulaşılacaktır. Bu bakımdan istenilen hizmetten yararlanılarak bilgi sağlanabilir. Hizmetler arasında bilgi açısından herhangi bir fark bulunmamaktadır.

Turkcell araç sorgulama yapacak kişilerin 5 TL işlem ücreti ödemesi gerekir. Bu açıdan kişiler Turkcell araç sorgulama işlemlerinde daha fazla ücret ödemesi gerekmektedir. SBM araç sorgulama hizmetinde kişilerin 4 TL ödemesi yeterli olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında Turkcell araç sorgulama işlemleri 1 TL daha fazladır. Turkcell üzerinden yapılacak işlemlerde kişilerin aynı şekilde mesaj göndermesi yeterli olacaktır. Bu bakımdan Turkcell araç sorgulama için farklı bir işlemin yapılmasına gerek yoktur. Sadece plaka bilgisi girilerek gönderilmelidir.

turkcell2

Turkcell araç sorgulama işlemleri bir kerelik sorgulamadır ve herhangi bir abonelik gibi işleme gerek yoktur. Bu bakımdan kişilerin abonelik iptali gibi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Yapılabilecek sorgulamalar ve ücretlendirmeleri ise şöyledir;

Kaza Servisi 5 TL
Hasar Servisi 5 TL
Poliçe Servisi 5 TL
Mağdur Servisi 5 TL
Sigortam Servisi 5 TL
Değişen Parça Servisi 5 TL
Detay Exper Raporu 5 TL

Fiyatlara KDV dâhil olduğu için kişilerin 5 TL dışında bir ücret ödemesi söz konusu değildir. Bu açıdan sorgulama yapıldıktan sonra hatlardan direk 5 TL çekilecektir. İlgili hizmetlerden tüm Turkcell hat sahipleri yararlanabilecektir. Bu açıdan herhangi bir kıstas de getirilmemiştir.

sms


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*