TRAFİK SİGORTASINDA NET YÜZDE 20 İNDİRİM GELİYOR
Trafik sigortalarında yaşanan hızlı artış sonrasında yapılan görüşmeler netleşmeye başladı. Konu ile ilgili yapılan açıklamalardan trafik sigortalarında indirim yapılacağı ve vatandaşların yüksek fiyatlar yerine daha uygun fiyatlar üzerinden trafik sigortası yaptırabileceği belirtildi. Konu ile ilgili hükümet ve sigorta firmaları arasında yapılan görüşmelerde bugüne kadar kesin bir karar alınamazken yapılan son oturumda yüzde 20’lik bir indirim konusunda ortak bir karar alındı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda trafik sigortalarında net yüzde 20’lik bir indirime gidileceği ve firmalar tarafından da bu indirim oranının kabul edildiği belirtilirken indirimlerin önümüzdeki aylardan itibaren geçerli olabileceği ve yeni yapılacak sigortalarda kişilerin indirim hakkından yararlanabilecek belirtildi.

Trafik sigortalarında yaşanan artışın en önemli sebebi sigorta mevzuatında yapılan değişiklik olurken sigorta firmalarının kaza yapan araçlara masrafların dışında ekstra değer kaybı ödemeye başlaması firmaların da fiyatları arttırmasına neden olmuştu. Araçlarda yaşanan değer kayıplarının firmalar tarafından ödenmesine karar verilmesi bu konuda ciddi sorunların yaşanmasına neden olurken son bir yıllık süre içerisinde yüksek fiyatları ulaşan sigortalar nedeni ile vatandaşların yoğun bir tepkisi olmuş ve çoğu kişi zorunlu trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmaya başlamıştı. Büyük bir risk taşıyan bu tür durumların önüne geçmek isteyen hükümet ise çalışmalara başlamasına rağmen son günlerde yapılan toplantılara kadar kesin bir karar alınmasını sağlayamamıştı.

sigorta


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*