TRAFİK CEZASI ÖDEMEceza

Trafik cezası alan kişilerin online olarak yapabileceği işlemlerde cezalar hakkında tüm detaylar öğrenilebilir durumdadır. Bu bakımdan kişilerin trafik cezası ile ilgili işlemlerde direk online olarak sunulan uygulamaları kullanabilir durumdadır. Sizler de trafik cezası ödeme için Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi kullanılması gerekmektedir. İki site üzerinden de trafik cezası sorgulama işlemleri yapılabilecektir herhangi bir cezası olup olmadığını öğrenmek isteyenlerin, iki siteden birisini tercih etmesi ve site üzerinden işlemlerini yürütmesi yeterli olacaktır. Fakat trafik cezası ödeme konusunda tek seçim Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi olmalıdır. Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde sadece trafik cezası sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

Trafik Cezası Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Trafik cezası ödeme işlemlerini yapacak kişilerin aşağıdaki yer alan resimli anlatımdaki adımları takip etmesi yeterli olacaktır. Bu bakımdan kişiler trafik cezası ödeme işlemlerinde herhangi bir sorun yaşanmadan işlemler tamamlanabilmektedir. Trafik cezası ödeme için ilk olarak GİB internet vergi dairesi trafik cezası ödeme sorgulama sayfasına giriş yapılması gerekmektedir. Bu konuda aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantı ile birlikte direk ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

mtv-sorgulama

İlgili ekrana giriş yapıldıktan sonra ise yukarıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Bu bölümde plaka gibi bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bilgilerin girilmesi sonrasında ise açılacak ekran aşağıdaki gibi olacaktır.

vergi sorgu ekrani

Ekranda araç bilgileri kontrol edilmelidir. Bilgilerin kontrol edilmesi sonrasında ise yukarıda yer alan bölümden ceza bilgileri, beyanlı trafik cezası ödeme gibi bölümlerden yararlanılarak, trafik cezası ödeme konusundaki tüm işlemler yapılabilecektir. Sizler de bu konuda herhangi bir işlem ödemenize gerek kalmadan ödeme yapabilir, trafik cezalarınızı kapatabilirsiniz. Sunulan hizmetler bu bakımdan kişilerin işlemlerini çok daha kolay bir hale getirmektedir.


3 Comments Posted

  1. CEZA AVUKATI ZEKİ BULGAN TRAFİK CEZALARINI İPTAL ETTİRMEK İÇİN SULH CEZA MAHKEMESİNE BAŞVURU YAPIN DEMİŞ.Kaynak ;Radikal;Trafik cezaları itirazı 10 gün içinde tebliģ olmaz ise iptal…

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*