TC İLE TRAFİK CEZASI SORGULAMA
Dijital hizmetler yaşamın pek çok alanında önemli kolaylıklar ve avantajlar sağlarken özellikle resmi sorgulamalarda vatandaşın işlemlerini daha kolay hale getiriyor olması sebebi ile kamu kurumlarında yaygın olarak kullanılıyor. İnternette trafik cezası sorgulama hizmeti de Maliye Bakanlığı’na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın geniş ve kapsamlı internet hizmetleri arasında yer alıyor. Trafik cezaları, vergi borçları ve daha pek çok mali sorgulama konusunda Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi dijital işlem fırsatını vatandaşa sunuyor.

GİB Trafik Cezası Sorgulama

Vatandaşın internet üzerinden kolaylıkla trafik cezasının bulunup, bulunmadığını öğrenebilmelerine yardımcı olan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi web portalındaki ‘Borç Bilgilendirme Servisi’ ekranında trafik cezası sorgulama yapılabiliyor. Özellikle T.C. ile trafik cezası sorgulama işlemlerini internete erişim sağlanabilen her noktadan 7/24 saat internet kolaylığında gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Herhangi bir şifre veya üyelik gerektirmeden sadece T.C. kimlik numarasıyla GİB trafik cezası sorgulama yapılabiliyor.

gib

TC ile Trafik Cezası Sorgulama İçin Neler Gerekli

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi web sayfası üzerinden TC ile trafik cezası sorgulama işlemi için vatandaşların T.C. kimlik numaralarının yanı sıra bazı kimlik bilgilerini girmesi gerekiyor. Bu kapsamda trafik cezası sorgulaması için;

*T.C. kimlik no
*Nüfus cüzdan seri/no
*Annenizin/Babanızın/eşinizin/çocuğunuzun T.C. kimlik numarası veya annenizin kızlık soyadı ilk ve ikinci harfi bilgilerinin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekiyor. Böylelikle internet kolaylığında TC ile trafik cezası sorgulama yaparak, herhangi bir trafik cezası olup, olmadığı öğrenilebiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*