SİGORTA SUİSTİMAL İHBAR GİRİŞİ




Günümüzde pek çok farklı alan ve sektöre yönelik olarak hizmet veren sigorta şirketlerinin sigorta seçenekleri bulunuyor. Farklı özellikleri ve kapsamları ile insanların güvence altına alınması ve mağduriyet yaşamaması amacı ile uygulanan sigorta çeşitleri günümüzde son derece Yaygın şekilde tercih ediliyor. Zorunlu ve isteğe bağlı olarak uygulanabilen farklı sigorta türleri bulunurken kötü amaçlı kullanımlarda ön plana çıkıyor. Özellikle de sigorta suiistimali son zamanlarda pek çok alanda görülebiliyor.

Sigorta Suiistimal İhbarı

Sigortanın yanlış, hatalı veya amacı dışında kullanımının tespit edilmesi durumunda ilgili kuruma bildirimde bulunulması amacı ile Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından önemli bir hizmet sunuluyor. Vatandaşlar artık sigorta suiistimal ihbar girişi uygulaması ile sigorta suiistimali gerçekleştiren kişileri ihbar edebiliyor. Kasıtlı ve kasıtsız sigortanın hatalı veya amacı dışında kullanılması durumunda haksız kullanım oluşacağından Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sigorta suiistimal ihbar girişi uygulamasında ihbarda bulunulması gerekiyor.

1

Sigorta Suiistimal İhbar Girişi Nasıl Yapılır?

Vatandaş internete erişim sağlayabildiği her yerden Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi web portalını kullanarak, sigorta suiistimal ihbar girişi gerçekleştirebiliyor. Bu kapsamda internette bulunan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ‘Sigorta Suiistimal İhbar Girişi’ ekranında gerekli bilgileri doldurarak, kasıtlı veya kasıtsız hatalı kullanımı bildirebiliyor. Bunun için;

*Kimlik Bilgileri
-Bildirimde bulunan (Vatandaş, acente, eksper, güvenlik güçleri, tamirhane)
-Kimlik bilgilerinin paylaşılması/paylaşılmaması seçimi

*Kimlik Bilgileri Detayı
-T.C. kimlik no
-Ad/Ünvan
-Cep telefonu
-E-posta
-Adres
-İl
-Vergi No
-Soyad
-İş telefonu
-İlçe

*Olay Bilgileri
-Olay yeri il
-Olay yeti ilçe
-Olay tarihi
-İlgili sigortalı dalı (Oto, Yangın, Hayat, Ferdi Kaza, vb.)
-Olay açıklaması bilgilerinin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekmektedir.

<<SORGULAMA LİNKİ>>


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*