ŞASE NO İLE ARAÇ SORGULAMA
[adinserter block=”1″]

Araçlar hakkında bilgi almak isteyen kişilerin, sorgulama sırasında şase no kullanması da mümkün olabilmektedir. Bu tür durumlarda şase no ile araç sorgulama yapılması gerekir. Şase no ile araç sorgulama yaptıktan sonra şase üzerinden araç bilgileri kontrol edilebilecektir. Bu bakımdan sadece plaka ile değil aynı zamanda şase no ile araç sorgulama yaparak araçlar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

sase

Online olarak yapılacak sorgulamalar dışında özellikle araçların kaza ve değişen parça sorgulamaları için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi internet sitesi kullanılabilmektedir. İlgili sayfada kişilerin şase no ile araç sorgulama yapabileceği hizmetler listelenmektedir. Yayınlanan hizmetlere göre kişiler ihtiyaçları doğrultusunda şase no ile araç sorgulama yapılabilir.

sase2

Şase no ile araç sorgulama konusunda kaza bilgilerine ulaşılmak isteniyorsa kişilerin sadece şase numarasını yazması yeterli olacaktır. Şase no yazıldıktan sonra ise kişilerin mesajı 5664’e göndermesi gerekecektir. Gönderilen mesaj sonrasında ise sistem tarafından işlem yapılarak şase numarasına ait herhangi bir kaza kaydının olup olmadığı kontrol edilecektir. Bu sayede kişilere durum hakkında bilgi gönderilerek araçların kaza durumu hakkında bilgi alması sağlanacaktır. Online olarak sunulan hizmetler sadece kaza sorgulama ile sınırlı değildir. Bu açıdan aşağıdaki bağlantıdan yararlanarak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi internet sitesine giriş yapabilir ve sitede hangi konularda sorgulama yapılacağını öğrenerek ihtiyacınıza göre bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Kişilerin SBM aracılığı ile yapacağı tüm sorgulama işlemleri ücretlendirmeye tabidir. Bu nedenle her bir sorgulama için 5 TL işlem ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Ücret hatlardan tahsil edildiğinden dolayı faturaya da yansıtılabilmektir. Bu bakımdan ilgili durumuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan konuyla ilgili işlem yapılabilir.

ŞASE NO İLE ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*