RADAR CEZASI SORGULAMA
Radar cezası da trafik cezalarının alınmasında verilen cezalar arasındadır. Bu bakımdan kişilerin radar cezası aldığında ya da alıp almadığını öğrenmek istediğinde trafik cezası sorgulama yapması yeterli olacaktır. Trafik cezası sorgulama yapacak kişiler aynı zamanda radar cezası olup olmadığını da öğrenebilecektir.

Trafik cezası sorgulama işlemleri için kişilerin iki seçeneği bulunmaktadır. İsteyen kişiler GİB internet vergi dairesi üzerinden isteyen kişiler de Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden işlem yaparak güncel ceza bilgilerine ulaşabilecektir. Bu bakımdan sizler de radar cezası gibi cezaları öğrenmek için iki sistemden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

GİB Trafik Cezası Sorgulama

GİB üzerinden trafik cezası sorgulama işlemleri yapacaklar aşağıdaki bağlantıdan GİB trafik cezası sorgulama sayfasına erişim sağlanabilir. Bu sayfa aşağıdaki gibi olacaktır.

mtv-sorgulama

Sorgulama yaptıktan sonra ise ekranda yer alacak menüden seçimler yapılacak trafik cezasına erişim sağlanabilir. Böylece GİB üzerinden trafik cezası sorgulama işlemleri yapılmış olacaktır. İsteyen kişiler aynı ekran üzerinden ödeme de yapabilir.

GİB TRAFİK CEZASI SORGULAMA İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

EGM Trafik Cezası Sorgulama

EGM trafik cezası sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin ilk olarak aşağıdaki bağlantı ile siteye giriş yapması gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra ise ekranda aşağıdaki gibi bir görünüm olacaktır.

ceza sorgulama

Bu sorgulama sayfasında kişilerin ilk olarak kimlik bilgileri girmesi gerekir. Ardından ise aşağıdaki sayfaya geçiş yapılacaktır.

trafik ceza

Bu bölümde ise kişilerin trafik cezası sorgulama seçimini yapması gerekmektedir.

ceza sorgulama ekrani

Son olarak ise ekranda görülen bölümün doldurulması ile birlikte güncel trafik cezası öğrenilecektir. Sizler de belirtilen adımları takip ederek kolay bir şekilde güncel trafik ceza bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. EGM trafik cezası sorgulama işleminin GİB ’ten farkı ödeme yapma imkânının olmamasıdır.

EGM TRAFİK CEZASI SORGULAMA İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*