PLAKADAN VERGİ BORCU SORGULAMA
Araçlar için plaka üzerinden gerekli bilgiler alınabilmektedir. Bu konuda sunulan online hizmetler sayesinde kolay bir şekilde bilgi alınabileceği için bu konuda kişilerin hangi konuda işlem yapmak istiyorsa, ilgili kurumun internet sitesine giriş yapması yeterli olacaktır.

Plakadan vergi borcu sorgulama da araçlar için yapılabilecek işlemlerden birisidir. Plakadan vergi borcu sorgulama konusunda işlem yapmak isteyenlerin GİB internet vergi dairesine giriş yapması yeterlidir. İlgili sitede motorlu taşıtlar vergisi adı altında araçların vergi ile ilgili tüm işlemler yapılabilir. Bu açıdan kişilerin siteye giriş yapıktan sonra direk motorlu taşıtlar vergisi bölümü kullanması gerekmektedir. Plakadan vergi borcu sorgulama işlemlerinde direk sorgulama ekranına erişim sağlamanız için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda ise aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

mtv-sorgulama

Bu ekranda kişilerin plakadan vergi borcu sorgulama yapabilmesi adına kimlik bilgilerini girmesi istenmektedir. Bu bilgilerin girilmesinin ardından ise direk sorgulama sayfası üzerinden kişilerin bilgilerine erişim sağlanacak ve güncel borç durumu ekranda yer alacaktır. Sunulan bilgiler üzerinden yapılacak incelemeler sayesinde kişiler plakadan vergi borcu sorgulama başta olmak üzere araçlar ile ilgili pek çok durum hakkında bilgi alabilmektedir. Plakadan vergi borcu sorgulama için giriş yaptıktan sonra açılacak ekran aşağıdaki gibidir.

vergi sorgu ekrani

Resimde de görüldüğü üzere kişilerin ilgili menü üzerinden yapacağı seçimler sayesinde kolay bir şekilde başta plakadan vergi borcu sorgulama olmak üzere trafik cezası ve beyanlı trafik cezası sorgulama gibi işlemleri yapması mümkündür. Sizler de konuyla ilgili işlem yapmak adına bu tür hizmetlerden yararlanabilirsiniz sunulan tüm hizmetler ücretsiz olduğundan dolayı herhangi ek bir işlem yapmanıza ya da bedel ödemenize gerek kalmadan belirtilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

PLAKADAN VERGİ BORCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*