PLAKADAN SİGORTA SORGULAMA
Araçların trafiğe çıkmadan önce mutlaka sigortalarının yapılması gerekmektedir. Sigorta, kaza gibi durumlarda mağdur olan tarafın hasarını karşılamaktadır. Sigorta yaptırmak isteyenlerin sigorta hizmeti veren firmalardan teklif alması yeterli olacaktır. Yıllık olarak yapılan sigorta işlemlerinde kişiler mevcut sigortalarını takip edebilmek adına plakadan sigorta sorgulama işlemlerini yapabilmektedir. Zorunlu trafik sigortası olarak adlandırılan sigorta işlemlerinde internet üzerinden kolay bir şekilde işlemler gerçekleştirilerek, plakadan sigorta sorgulama dâhilinde güncel sigorta bilgileri öğrenilebilmektedir. Bu konuda özellikle sigortanın bitiş tarihi gibi bilgilerin öğrenilmesinde plakadan sigorta sorgulama hizmetleri avantaj sağlamaktadır.

Plakadan sigorta sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakadan sigorta sorgulama işlemlerinde kişilerin bilgi alabilmesi adına ilk olarak aşağıdaki bağlantıyı kullanması gerekir. Bağlantı sonrasında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sitesindeki trafik poliçe sorgulama bölümü açılacaktır.

police

Yukarıdaki gibi bir sorgulama bölümünün yer alacağı sorgulama sayfasında kişilerin formu doldurması yeterli olacaktır. Formda 3 farklı sorgulama tipi üzerinden plakadan sigorta sorgulama yapılması mümkündür. Bu bakımdan kişilerin mevcut bilgilerine göre plakadan sigorta sorgulama tiplerinden uygun olanını seçmesi gerekmektedir. Seçimlerin yapılmasının ardından ise herhangi bir sigorta bilgisi mevcutsa ekranda sigorta ile ilgili tüm detaylar yer alacaktır. Sigorta için yayınlanan bilgilerin incelenmesi bu bakımdan yeterli olacaktır.

Plakadan sigorta sorgulama işlemleri ücretsiz bir şekilde yapıldığından dolayı tüm vatandaşlar kolay bir şekilde sorgulama işlemlerinde SBM plakadan sigorta sorgulama hizmetinden yararlanabilir. Sigortanın bitiş tarihi yaklaşmışsa ya da sigorta bitmişse hemen yeni bir sigorta için başvuru yapılmalıdır. Yapılacak başvurusu sonrasında 10 dakika gibi bir süre içerisinde sigorta yenilecektir. Ayrıca yeni yapılacak sigortalar için hasarsızlık indirimi gibi çeşitli indirimler de uygulanabilmektedir. Bu bakımdan kişiler avantajlı fiyatlar ile sigorta alabilmektedir.

PLAKADAN SİGORTA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*