PLAKADAN HASAR SORGULAMAhasar

Plaka üzerinden araçların hasar bilgisine ulaşılması için internet üzerinden hiçbir hizmet geliştirilmemiştir. Bu nedenle araçlar için pek çok sorgulama yapılabilse de plakadan hasar sorgulama konusunda online olarak destek alınamamaktadır. Fakat bunun yerine kişiler plakadan hasar sorgulama konusunda SMS üzerinden sorgulama yapabilmektedir.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetler sayesinde plakadan hasar sorgulama yapılması halinde araç ile ilgili tüm kaza bilgilerine erişim sağlanarak bilgi alınabilmektedir. Bu bakımdan sizler de plakadan hasar sorgulama işlemlerinizde SBM’nin SMS hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yapacağınız işlemlerde herhangi bir sorun yaşanmayacağı gibi kolay bir şekilde araçların kaza bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tüm araçlar için yapabileceğiniz plakadan hasar sorgulama işlemlerinde sadece plaka bilgisinin SMS ile gönderilmesi yeterlidir.

Plakadan hasar sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakadan hasar sorgulama yapacak kişilerin bu konuda cep telefonlarının mesaj bölümüne giriş yapması ve büyük harfler ile plakasını yazması gerekmektedir. Pek çok kişi mesaj yazımı konusunda sorun yaşayabilmekte ve yanlış bir şekilde mesaj göndererek plakadan hasar sorgulama yapmaya çalışmaktadır. Fakat bu konuda aşağıdaki görselde görüldüğü üzere plakanın büyük harflerle ve aralarda boşluk bırakılmadan yazılması gerekmektedir. Bu şekilde yazacağınız mesajı 5664’e göndermeniz halinde, sistem tarafından ilgili araç için kayıt altında alınan tüm kaza bilgileri gönderilecektir.

Sunulan hizmet sayesinde kayıtlı tüm kaza bilgilerine ulaşmanız mümkün olduğundan dolayı kaza konusunda araçların incelenmesi mümkün durumdadır. SBM ayrıcalığı ile sunulan hizmetlerde güncel ve resmi kaza bilgileri kişilere gönderilmektedir. Bu bakımdan kişilerin herhangi bir sorun yaşaması ya da gönderilen bilgilerin doğru olmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu açıdan rahat ve güvenli bir şekilde sizler de araçlar ile ilgili sorgulamalarınızı belirtildiği gibi yapabilirsiniz.

Hasar kaydı sorgulama


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*