PLAKADAN ARAÇ SORGULAMAplaka sorgulama

Araç plakası üzerinden araçlar hakkında bilgi alınması için kişilerin araç sorgulama yapması gerekmektedir. Araç sorgulama hizmetleri plaka üzerinden yapıldığı için plakadan araç sorgulama olarak da adlandırılmaktadır. Plakadan araç sorgulama işlemlerinde kişilerin sadece plakayı bilmesi yeterli olmaktadır. Bu kapsamda sizler de kolay bir şekilde plaka üzerinden plakadan araç sorgulama yapabilirsiniz.
Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakadan araç sorgulama yapılması için ilgili araç sorgulama sayfasına giriş yapılması gerekmektedir. Sayfaya giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Ekranda yer alan üyelik girişi bölümü sayesinde sisteme üyelik bilgileri ile giriş yapılması gerekmektedir.

e devlet arac sorgulama

Sisteme giriş yapıldıktan sonra ise plakadan araç sorgulama yapılması için form açılacaktır. Aşağıdaki görselde görüldüğü üzere plaka alanına plaka bilgisinin girilmesi yeterli olacaktır. İstenilen araç için plakadan araç sorgulama yapılabilmektedir.

plakadan arac sorgulama

Plaka bilgisi girildikten sonra sistem tarafından plakadan araç sorgulama işlemleri yapılacak ve aşağıdaki gibi sonuçlar görüntülenecektir. Plakası girilen araç için çalıntı, hak mahrumiyeti gibi çok önemli bilgilerin yanında resmi kayıtlarda aracın rengi ve modelinin ne olduğu da görülebilir. Sonuçlar arsında ayrıca aracın ruhsatın alındığı son tarih de görülecektir. Plakadan araç sorgulama yapacak kişiler aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilir ve belirtilen adımları takip ederek kolay bir şekilde araçlar için bilgileri öğrenebilirsiniz. Plakadan araç sorgulama işlemleri ücretsizdir.

plakadan arac sorgulama sonuc


26 Comments Posted

  1. Alacagımız aracı e devletten soruyorduk bunu şimdi kaldirdılar peki nerden bakıcaz kardeşim bu nasıl iş araca gitmeden rehinmi var borçmu var nerden bakıcaz noter bile ne oldunu göremiyor türkiyede herşey zorlaşıyor

  2. 2. El araç alcam yalnız e devletten plaka sorgulaması yapılmıyor nerden öğrenebilirim bilenler yardımcı olun ..

  3. Yaklaşık 2ayönce aracım Levent’te yanlış park medeniyle çekildi oto parktan aracımı aldım 110tl para ödedim acaba başka ödemem gereken borç varmı sorguluyorum biç görünmüyor herhangibi bir bilgide gelmedi ne yapmalıyım

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*