OGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMAogs

OGS geçiş ihlali sorgulama hizmetleri sayesinde herhangi bir şekilde kaçak geçiş yapılıp yapılmadığı öğrenilmektedir. Bu konuda resmi olarak sunulan uygulamalardan yararlanılabilir. Uzun zamandan beri sadece Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından sunulan geçiş hizmetlerinde artık e devlet de eklenmiş ve kişilerin tercih edebileceği alternatif bir kaynak sunulmuştur. Bu açıdan kişilerin ilgili işlemlerinde e devlet kullanarak da geçiş ihlali konusunda bilgiye ulaşması mümkündür. Aşağıda sizler için anlattığımız iki yöntem sayesinde araçlarınız ile kaçak geçiş yapılıp yapılmadığı ya da böyle bir kaydın olup olmadığını kolay ve aynı zamanda ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

E Devlet OGS Geçiş İhlali Sorgulama

E devlet üzerinden yapılacak OGS geçiş ihlali sorgulama işlemleri çok daha detaylıdır. Kişilerin sorgulama yapmak için ilk olarak tarih aralıklarını belirlemesi gerekir. Bu ekran aşağıdaki gibidir.

e devlet OGS

Daha sonrasında sistem tarafından ilgili tarihlerde herhangi bir geçiş yapılıp yapılmadığını sorgulamaktadır. Bu sorgulama sırasında kişilerin üzerlerine kayıtlı araçların plakası kullanılmaktadır. Eğer herhangi bir geçiş ihlali bulunmuyorsa, aşağıdaki gibi bir ekran görülecektir.

e devlet OGS

E devlet üzerinden yapılacak işlemlerde kişilerin e devlet üyelik girişi yapması gerekmektedir. Böylece kişilerin üzerlerine kayıtlı araçların bilgileri alınabilmektedir. Aksi halde e devlet üzerinden OGS geçiş ihlali sorgulama yapılamayacaktır. Üyeliği bulunmayan ya da üyelik oluşturmak istemeyen kişilerin OGS geçiş ihlali sorgulama işlemlerini KGM üzerinden yapması yeterli olacaktır.

E DEVLET OGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

KGM OGS Geçiş İhlali Sorgulama

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan uygulama çok daha eskidir. OGS’nin kullanıma sunulmasının ardından online olarak geçiş takibinin yapılması için kurulan OGS geçiş ihlali sorgulama sayfası, hala hizmettedir. Bu bakımdan kişiler OGS geçiş ihlali sorgulama işlemlerinde KGM tarafından sunulan uygulamadan yararlanabilmektedir.

KGM OGS

Uygulama sayfasında kişilerin plakasını yazması yeterlidir. Plaka bilgisi sonrasında araç hakkında herhangi bir kaçak geçişin olup olmadığı öğrenilecektir. Sorgulama ekranı yukarıdaki resimde görüldüğü gibidir. İlgili sorgulama ekranına ulaşmak için ise aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz. Eğer kişilerin geçiş ihlali yoksa geçiş ihlali yapılmadığında dair mesaj yayınlanacaktır. Fakat ihlal bulunuyorsa, ihlal ile ilgili detaylı bilgiler paylaşılacaktır.

KGM OGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*