MTV SORGULAMA
Motorlu taşıtlar vergisinin kısaltması olarak kullanılan MTV sorgulama işlemleri için kişilerin tek yararlanabileceği portal, Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesidir. İlgili portal üzerinden yapılacak işlemler sayesinde kişiler güncel MTV bilgilerini görüntüleyebilecektir. Üstelik geriye dönük olarak da yapılabilecek MTV sorgulama sayesinde önceki dönemlerde ödenmemiş olan tüm vergiler görüntülenebilecektir.

MTV sorgulama için siteye giriş yaptıktan sonra hangi seçimlerin yapılacağını bilmeyen kişiler aşağıdaki anlatımlar sayesinde kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu bakımdan herhangi bir şekilde zorlun yaşanması söz konusu olmayacaktır. Tüm araç sahipleri tarafından MTV sorgulama işlemleri yapılabileceği gibi online işlemlerin tümü ücretsizdir. Bu bakımdan herhangi bir bedelin ödenmesine gerek yoktur.

MTV Sorgulama Nasıl Yapılır?

MTV sorgulama işlemleri için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan yararlanarak MTV sorgulama sayfasına giriş yapınız. MTV sorgulama sayfası aşağıdaki gibidir;

mtv-sorgulama

Bu bölümde plaka gibi bilgilerin girilmesi gerekmektedir. İlgili bilgilerin girilmesinin ardından ise sitede yeni bir bölüm ekrana gelecektir. Bu bölüm ise aşağıdaki gibidir.

vergi sorgu ekrani

Bu bölümde ise araçların resmi bilgileri yayınlanacaktır. Bilgilerin kontrol edilmesi sonrasında ise yukarıda yer alan motorlu taşıtlar vergisi seçimi yapılmalıdır. Seçimin yapılmasının ardından ise ekranda motorlu taşıtlar vergisi ile ilgili güncel durum yer alacaktır.

MTV sorgulama kapsamında yapılacak işlemler bunlarla sınırlıdır. Eğer kişilerin ödenmemiş vergisi bulunuyorsa kişilerin ödem adımların takip ederek ödeme yapması yeterli olacaktır. MTV sorgulama sonrasında ödeme yapmak isteyenlerin kredi kartını kullanması gerekmektedir. Kredi kartının kullanılması ile birlikte ise gerekli ücret karttan çekilecektir. MTV ödeme dönemlerinde kişilerin kurumlara gitmesine gerek kalmadan online olarak MTV sorgulama ve ödeme işlemlerini yapması ad mümkündür. Bu bakımdan sizler de online olarak sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

MTV SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*