METROBÜS EŞYAMI KAYBETTİM
Metrobüs sadece ulaşımda değil, bir insanın metrobüs istasyonuna girdiği andan itibaren yaşadığı her sorunda yardımcı olmaktadır. Bunun için belediye tarafından yönetim masaları oluşturulmuştur. Metrobüs hizmet adı altında sunulan bu fırsatlar, gerek çağrı merkezi gerekse istasyonlardaki bürolar aracılığı ile vatandaşlara sunulmaktadır.

Eşya Kaybedilirse Ne Olur?

Bu hizmetlerin en önemlisi kayıp eşya bölümüdür. Günde binlerce kişinin kullandığı metrobüslerde pek çok eşya unutulmaktadır. Sık sık haberlere de konu olan bu kayıp eşyalar gün sonunda bir merkezde toplanarak depolanmaktadır. Belirli bir süre sahibi çıkmadığı takdirde ise belediye yönetimi tarafından eşyalar hakkında karar verilmektedir. Sadece unutmak değil, bazı kişiler eşyalarını metrobüste farkında olmadan düşürebilmektedir.

Bu tür durumlarda insanların mağduriyetini önlemek için oluşturulan kayıp eşya bölümü, pek çok kişi için can kurtarıcı durumdadır. Bir eşyanızı kaybettiğinizde ya da metrobüste unuttuğunuzda internet üzerinden bir form doldurmanız yeterli olacaktır.

Formda yaptığı seyahat bilgileri, kaybettiğiniz eşya hakkında kısa bilgilerin yanında iletişim bilgilerinizi yazmanız yeterli olacaktır. Bunun ardından görevli kişiler sizin ile iletişime gerçek prosedürü yerine getirecek ve kayıp eşyanızı size teslim edecektir.

Bunun yanında metrobüs ulaşımındaki aksamaları önlemek ve güvenli bir ulaşım sağlamak için takip ekibi de kurulmuştur. Ekip, metrobüs seferleri boyunca ekranlardan güzergahları izleyerek olası kötü durumlara müdahale etmektedir. Bu da sorunsuz bir ulaşım için yapılan önemli hizmetlerden bir tanesi olmaktadır.

Belirtildiği gibi Metrobüste eşyasını unutan kişiler kolay bir şekilde destek alabilmektedir. Kişilerin eşyaları teslim edildiği anda başka birisine teslimi yapılmaz ve sadece gerçek sahibi olan kişiyle bu kayıp eşyalar teslim edilmektedir. Bu açıdan mutlaka konuyla ilgili sizler de kayıp eşya bürosuna uğramalı ve buradan eşyanızı almalısınız.

http://www.iett.gov.tr/tr/main/kayipesya adresinden form doldurabilirsiniz.


1 Comment Posted

  1. merhaba, 26 eylül’de okuma gözlüğümü metrobüsde düşürdüm. söğütlüçeşme_ bayrampasa -topkapı güzergahında olanb bir metrobüs.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*