MESAJLA ARAÇ SORGULAMA
Araçlar hakkında bilgi almak isteyen kişiler mesajla araç sorgulama yapmalıdır. Mesajla araç sorgulama yaparak, araçlar hakkında öğrenilmek istenen pek çok bilgiye ulaşılabilmektedir. İnternet üzerinden sunulan hizmetler için mesajla araç sorgulama yapmaya gerek kalmadığı gibi kişilerin online olarak sunulmayan tramer kaydı sorgulama gibi işlemlerde mutlaka mesajla araç sorgulama yapması gerekecektir. Mesajla araç sorgulama hizmetleri Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan bir hizmettir ve ilgili hizmetlerde ücretlendirme bulunmaktadır. Bu nedenle mesajla araç sorgulama işlemlerinde kişilerin işlem ücretlerini de karşılaması gerekmektedir.

Cep telefonları üzerinden yapılacak mesajla araç sorgulama işlemlerinde kişilerin hangi konuda bilgi almak istiyorsa, ona uygun bir şekilde mesaj şablonunu kullanması gerekmektedir. Buna göre kaza gibi sorgulamalarda sadece plaka gönderilmesi gerekirken, diğer işlemlerde ek bilgiler de gerekebilmektedir. Bu konuda kişilerin detaylı bir şekilde bilgi alması için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından yapılan paylaşımların incelenmesi gerekmektedir. Kişilerin kolay bir şekilde mesajla araç sorgulama yapması adına anlatımlar yapıldığından dolayı ilgili sayfaya giriş yapılarak inceleme yapılması yeterli olmaktadır.

sms

Mesajla araç sorgulama türleri ve mesajla araç sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz. Kişilerin araç kaza sorgulama gibi işlemlerinde mesajla araç sorgulama yapması için aşağıdaki gibi bir sorgulama yapması gerekir.

arac

Kaza işlemleri dışındaki mesajla araç sorgulama işlemlerinde ise hangi mesajı, nasıl göndereceğinizi aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz. Çok çeşitli hizmetler bulunduğundan dolayı kişilerin sayfada inceleme yaparak bilgi alması gerekecektir. Aynı zamanda resimli anlatımlar da bulunduğundan dolayı herhangi bir zorluk yaşanmadan araçlar ile ilgili bilgi alınması mümkündür. Mesajla araç sorgulama yapmak isteyen herkesin bu konuda belirtilen adımları takip etmesi yeterli olacaktır.

MESAJLA ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*