MADDİ HASARLI KAZA (KTT)
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, Türkiye’de hizmet veren tüm sigorta şirketleri ile entegre bir hizmet yapısında çalışıyor. Vatandaşın tüm sigorta şirketleri ile olan sigorta işlemlerinde ve sigorta dökümleri ile ilgili olarak ayrıntılı raporlamalarda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin hazırladığı tüm dosyalar oldukça büyük bir önem arz ediyor. Özellikle de vatandaşın 7/24 sigorta işlemlerini internet kolaylığında gerçekleştirebilmesine yardımcı olan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden maddi hasarlı kaza (KTT) dökümlerini de ayrıntılı olarak alabilme imkanı bulunuyor.

Günümüzde karayollarında yaşanan trafik kazalarında uygulanması gereken prosedürlerin işletilmemesi halinde hatası bulunmayan tarafın mağdur olmasına neden olur. Bu sebeple de günümüzde maddi hasarlı trafik kazalarında, araç sahiplerinin maddi hasarlı kaza (KTT) kaza tespit tutanağı tutulması gerekiyor. Özellikle hazırlanan kaza tespit tutanağı ile kazaya karışan her iki tarafında onayının alınıyor olması sayesinde uygulama resmiyete dökülebiliyor. Bu sebeple de kaza tespit tutanaklarının tutulması yasal zorunluluğu bulunan bir tutanaktır.

kaza1

Maddi Hasarlı Kaza(KTT) Rapor İncelemesi

Türkiye genelinde gerçekleşen maddi hasarlı kazalara ilişkin olarak düzenlenen tüm kaza tespit tutanaklarını kapsayan grafiksel destekli inceleme raporları Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin web sayfasında bulunan ‘Maddi Hasarlı Kaza (KTT)’ rapor ekranından incelenebiliyor. Bu ekranda;

*Kaza Tespit Tutanağı (Yıl bazında)
*Kaza Tespit Tutanağı (Yıl-ilk 10 il bazında)
*2016 Yılı Kaza Tespit Tutanağı Adetleri (İlk 10 il bazında)
*2016 Yılı Kaza Tespit Tutanağı Adetleri (Son 10 il bazında)


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*