KIRMIZI IŞIKTA GEÇME CEZASI SORGULAMA
Gelişen teknolojiyle birlikte artık karayolları üzerinde uygulanan trafik denetlemeleri esnasında kesilen trafik cezalarına ilişkin olarak bilgi alımları dijital ortamdan gerçekleştirilebiliyor. Kamu kurumlarının modern hizmet anlayışı çerçevesinde internette hizmete açtığı uygulamalar aracılığı ile pek çok farklı alandaki sorgulamayı kolaylıkla internetten gerçekleştirebilme şansı bulunuyor. Bu kapsamda Türkiye’de trafik kural ihlali gerçekleştiren araç sürücülerine uygulanan trafik cezaları da internetten sorgulanabiliyor.

Online Trafik Cezası Sorgulama

Günümüzde trafik düzeninin ve güvenliğinin sağlanabilmesi için tüm dünyada uygulanan trafik kuralları bulunuyor ki bunlar arasında en önemlisi sinyalizasyon sistemidir. Araç geçişlerinin düzenli olarak sağlanmasına yardımcı olan kırmızı ışığın ihlal edilmesi hem hayati risk taşıyan trafik kazalarına neden olabiliyor hemde bu tip durumların yaşanmaması amacıyla caydırıcı etkisi dolayısıyla uygulanan trafik cezalarıyla karşı karşıya kalınabiliyor. Trafikte araç sürücülerinin kırmızı ışık ihlalleri durumunda uygulanan kırmızı ışıkta geçme cezası sorgulama işlemleri de internetten yapılabiliyor.

isik

GİB Kırmızı Işıkta Geçme Cezası Sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi web işlem portalındaki ‘Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme’ ekranından kırmızı ışıkta geçme cezası sorgulaması kolayca yapılabiliyor. Bu işlem için;

*Plaka
*Özel plaka(varsa)
*T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası
*Tescil tarihi bilgilerinin eksiksiz girilmesi gerekiyor.

EGM Kırmızı Işıkta Geçme Cezası Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi web portalında bulunan ve herhangi bir şifre gerektirmeden kırmızı ışık ve diğer trafik cezalarını sorgulama şansı sunan ‘Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama’ ekranında;

-İsim
-Soyisim
-T.C. kimlik no
-Doğum yılı
-Güvenlik doğrulaması bilgilerinin girilerek, kırmızı ışık ihlali dolayısıyla uygulanan herhangi bir trafik cezası olup, olmadığı öğrenilebiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*