KAZA TARİHİNDEKİ POLİÇE BİLGİLERİNİ SORGULAMA
Trafikte seyir halindeyken veya durur pozisyondayken trafik kazasına karışan sigortalı araçlara ilişkin olarak kaza tarihindeki tüm bilgiler ayrıntılı olarak kayıt altına alınıyor. Sigorta şirketleri tarafından gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde kaza tarihindeki poliçe bilgilerini sorgulama ve ayrıntılı döküm alma imkanı araç sahiplerine sunuluyor. Özellikle sigorta hizmetlerinde dijital uygulamalarıyla araç sahiplerine önemli işlem kolaylıkları sağlayan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi web sayfasından bu işlem dakikalar içerisinde gerçekleştirilebiliyor.

Kaza Tarihindeki Poliçe Bilgileri Öğrenme

Vatandaşlar artık internet üzerinde yer alan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi web sayfasındaki online hizmetler menüsünde bulunan ‘Kaza Tarihindeki Poliçe Bilgilerini Sorgulama’ ekranından kazanın olduğu ilgili tarihteki poliçe durumlarını da sorgulayabilme şansına sahip oluyor. Başbakanlık bünyesinde araç sahiplerine ücretsiz dijital sigorta hizmetleri sunan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi web sayfasındaki her işlemde olduğu gibi kaza tarihindeki poliçe bilgilerini sorgulama işleminde de 7/24 işlem yapabilme fırsatı bulunuyor.

police

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi kaza tarihindeki poliçe durumu sorgulaması için araç sahiplerinden çeşitli bilgiler talep ediyor. SGBM ‘Kaza Tarihindeki Poliçe Bilgilerini Sorgulama’ ekranında araç sahipleri tarafından plaka ve kaza tarihi bilgileri ile birlikte güvenlik kodu doğrulamasının yapılarak ara butonuna tıklanması gerekiyor. Böylelikle kaza tarihindeki ayrıntılı poliçe durumu online olarak sorgulanabiliyor ve ayrıntılı dökümü alınabiliyor. Vatandaşlar SGBM web sayfası üzerinden kaza tespit tutanağı sorgulama ile de kazaya ilişkin oluşturulan tutanak ayrıntılarına da ulaşabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*