İSİMDEN ARAÇ SORGULAMAAraç Sorgulama
Araç Sorgulama

Araçlar konusunda yapılacak işlemlerde araçların ceza, kaza, trafik sigortası gibi çeşitli durumları hakkında bilgi alınması mümkünken, isimden araç sorgulama gibi bir hizmet bulunmamaktadır. Kişilerin araç sorgulama hizmetlerinden yararlanırken, girmesi gereken bilgiler genelde plaka, araç sahibinin T.C. kimlik numarası ve araç ruhsat numarasıdır.

Bu bakımdan isimden araç sorgulama gibi herhangi bir hizmet bulunmamaktadır. İsim ve soy isim benzerlikleri nedeniyle böyle bir sorgulamanın yapılması pek çok sakınca yaratacağı gibi sadece isim ve soy isim girilerek yapılacak sorgulamalarda kişilerin bilgilerinin herkes tarafından görülebilecek olması da istenmeyecek bir durumdur. Bu bakımdan araçlar için yapılacak sorgulamalarda istenilen bilgilerin girilmesi yeterli olacaktır. Yapılacak online işlemlerde araçlar için pek çok konuda bilgi alınabilmektedir. Alınacak bilgiler için farklı siteler kullanılması gerektiğinden dolayı, yapılacak işlemlere göre uygun hizmetler seçilmeli ve resmi uygulama sitelerine giriş yapılmalıdır. Araç sorgulama hizmetlerinden yararlanacak kişilerin faydalanabileceği kurumlar şöyledir;

  • Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi
  • Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi
  • Emniyet Genel Müdürlüğü
  • TÜVTÜRK

İlgili kurumların resmi sitelerinin kullanılması ile birlikte sorgulamalar kolay bir şekilde yapılabilecektir. Her sorgulama işleminde girilecek bilgiler farklıdır. Bu bakımdan sorgulama ekranına giriş yapılarak sorgulama formuna göre bilgi girişi yapılmalıdır. Böylece araç ile ilgili durumlar hakkında kolay bir şekilde bilgi alınabilecektir.

Sitemiz üzerinden de işlemlerin nasıl yapılacağı, hangi kurum uygulaması ile araç sorgulamaların yapılabileceği öğrenilebilecektir. Bu kapsamda;

EGM TRAFİK CEZASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

GİB TRAFİK CEZASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

HGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

E DEVLET ARAÇ SORGUALMA İÇİN TIKLAYINIZ

OTOPARKA ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

ARAÇ VERGİ BORCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sitemizde yer alan bu anlatımlar sayesinde araçlarınız için yapmanız gereken tüm işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*