İCRALIK ARAÇ SORGULAMA
Araçların icra gibi durumları hakkında, diğer kişilerin de bilgi alması adına icralık araç sorgulama uygulaması oluşturulmuştur. Uygulama üzerinden yapılacak icralık araç sorgulama sayesinde araçlar üzerinde herhangi bir icra durumunun olup olmadığı kontrol edilebilir. Bu açıdan araç alacak kişilere ya da araç sahiplerine büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Online olarak yapılacak işlemler sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadan konuyla ilgili bilgi alınabilecek ve bu sayede alınacak araçlar nedeniyle bir mağduriyet yaşanmayacaktır. Araç sorgulama uygulaması ile araçların pek çok bilgisine erişim sağlanacağı için kişilerin bu konuda detaylı bir şekilde inceleme yapması gerekir. Yapılacak işlemlerde tüm uygulamaların kullanılması ücretsiz olarak sunulduğundan dolayı

Araç İcrası Nasıl Sorgulanır?

Araçların icralık olup olmadığını öğrenmek isteyen kişilerin bu konuda e devlet üzerinden kullanıma sunulan icralık araç sorgulama yapması yeterli olacaktır. İcralık araç sorgulama hizmetleri için e devlette yer alan uygulamanın tam adı araç sorgulamadır. Bu bakımdan kişiler araçlar hakkında ruhsat ve resmi bilgilere ulaşmak için araç sorgulama uygulamasından yararlanmalıdır. Tüm işlemler ayrı ayrı uygulama bulunmadığı için sadece araç sorgulama kullanılmalıdır. Araç sorgulama uygulamasına giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

e devlet araç sorgulama

Bu ekranda kişiler üyelik girişi yaptıktan sonra ise sorgulama formundaki engel kaldırılacak ve aşağıdaki gibi plaka girilecek ekran açılacaktır.

arac

Yukarıdaki resimdeki alana plakanın girilmesi sonrasında ise sistem tarafından sorgulama yapılarak araçların resmi bilgileri yayınlanacaktır. Böylece kişiler icra konusunda da yayınlanan bilgiler üzerinden durumu kontrol edilebilir. Üstelik sadece araçların icralık durumu için değil, araç için herhangi bir çalıntı kaydının oluşturulup oluşturulmadığı da kontrol edilecektir.

İCRALIK ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*