HGS GRİ LİSTE
PTT tarafından Hızlı Geçiş Sistemi kullanıcısı araç sahipleri için çeşitli listeler ve sınıflandırılmalar gerçekleştiriliyor. HGS beyaz liste, HGS gri liste ve HGS kara liste gibi çeşitli isimler ile oluşturulan bu listeler HGS kart kullanıcılarının davranışları ve durumlarına göre şekillendiriliyor. HGS beyaz liste ve HGS kara liste özellikle HGS kart kullanıcılarının olumsuz davranışlarını içeriyor olması nedeni ile pek de olumlu listeler değildir. Ancak HGS gri liste içerisinde yer alacak HGS kart kullanıcıları HGS aboneliklerinin en uzun mesafesi 30 TL ve altı olan, eksi bakiyeye inmemiş olunması ön plana çıkıyor.

HGS Gri Listede Abonelik İptal Edilir mi?

PTT tarafından HGS gri liste içerisine alınan HGS abonelerinin, HGS aboneliklerinin iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak HGS kara liste içerisinde yer alan HGS aboneleri için HGS aboneliklerinin iptali ve kullanılamaması durumu söz konusudur.

hgs1

HGS Sorgulama

PTT, HGS abonelerinin HGS aboneliklerinin yönetimini en pratik şekilde yapabilmeleri için teknolojik altyapıyı temel alan hizmet alternatifleri sunuyor. Özellikle de HGS aboneleri HGS mobil uygulama, HGS online müşteri hizmetleri ve HGS KGM çağrı merkezi gibi farklı iletişim alternatifleri ile HGS kontrol işlemleri çok daha pratik bir hale geliyor. Böylelikle HGS ile ilgili olarak her türlü konuda 7/24 işlem gerçekleştirebilme ve bilgi alabilme imkanına sahip olabiliyor.


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*