HGS ENGELLİ İNDİRİMİ
Hızlı Geçiş Sistemi (HGS)’nin karayollarındaki köprü ve otoyol ücretli geçiş noktalarında aktif olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte araç sürücülerinin bu noktalarda karşı karşıya kaldıkları trafik çilesi sona eriyor. Trafik akışının durma noktasına gelmesine yol açan araçların gişelerde duraklatılması uygulamasına son veren HGS sayesinde araç sürücüleri seri geçişler yaparak, geçiş ücretlerini ödeyebiliyor. Böylelikle trafikte sıkışıklık sorunun önemli oranda önüne geçilebilmesine yardımcı oluyor.

HGS Kart Bakiye Yükleme

Hızlı Geçiş Sistemi kapsamında HGS kart kullanıcılarına yan dijital hizmetler ile önemli işlem kolaylıkları sağlanıyor. Özellikle de araç sürücülerinin son derece pratik bir şekilde kart bakiyesi yüklemelerini gerçekleştirebilmelerine yardımcı olan HGS bakiye yükleme hizmetleri ile artık HGS bakiye yetersizliği gibi durumlar ile karşı karşıya kalınması sorunu tarihe karışıyor. Artık araç sürücüleri PTT E-Avm aracılığıyla HGS kartlarına internet kolaylığında yükleme yapabilme şansına sahip olabiliyor.

HGS, HGS engelli indirimi, HGS indirim ne kadar, HGS indirimi2

PTT tarafından Hızlı Geçiş Sistemi kapsamında çeşitli dönemleri kapsayan özen indirim kampanyaları gerçekleştiriliyor. Özellikle yeni geçilen bir ücretli geçiş sistemi olması nedeni ile kısa bir süre öncesine kadar yüzde 20 teşvik indirimi bulunuyor. Ancak HGS engelli indirimi şu anda söz konusu değildir. Bu sebeple de HGS engelli indirimi gibi bir uygulamanın bulunmuyor olması dolayısı ile de engelli HGS kart kullanıcısı araç sürücüleri de standart köprü ve otoyol geçiş ücretinden faydalanabiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*