HGS CEZA SMS BİLDİRİMİ
PTT Genel Müdürlüğü karayollarındaki köprü ve otoyol ücretli geçiş gişelerinde aktif olarak kullanılan Hızlı Geçiş Sistemi için teknolojik altyapıyı en etkin şekilde kullanarak, HGS kart sürücülerine önemli işlem ve hizmet avantajları sağlıyor. Özellikle HGS kart kullanıcılarının HGS kart yönetimlerini dijital ortamda rahatlıkla günün her saatinde internetin olduğu her noktadan gerçekleştirebiliyor olması önceki geçiş sistemleri olan OGS ve KGS gibi ücretli geçiş sistemlerinde yaşadıkları aksaklıkların ve sorunların giderilebilmesine yardımcı oluyor. PTT, HGS hizmetlerinde gelişime devam ederken 2016 itibari ile HGS kart kullanıcılarının internet dışında SMS ile de HGS cezaları ile ilgili olarak bilgilendirmelere başladı.

HGS Ceza SMS Bildirim

PTT tarafından 2016 itibari ile başlatılan bu uygulama ile birlikte artık HGS kart kullanıcıları sorgulama yapmasalar dahi HGS geçiş ihlali cezasına ilişkin bilgi alabilecek. HGS kart kullanıcılarının cep telefonlarına SMS ile yapılacak HGS ceza bildirimi ile birlikte 10 günlük süreç başlayacak. Bu süreç içerisinde HGS kart kullanıcıları HGS geçiş ihlali cezası için itiraz işlemlerini başlatabilme hakkına sahip olacak. Eğer 10 gün içerisinde yapılan HGS itirazı haklı bulunursa, HGS geçiş ihlali cezasının iptali gerçekleştirilecek.

2

HGS Geçiş İhlali Sorgulama

Hızlı Geçiş Sistemi kapsamında HGS gişelerinden yapılan yasadışı geçişlerden kaynaklı herhangi bir HGS geçiş ihlali cezası alınması halinde HGS kart kullanıcıları, itiraz hakkına sahiptir. Bu noktada internet üzerinde yer alan PTT HGS Müşteri Hizmetleri 2016 başında başlayan, HGS ceza SMS bildirim dışında istediği zaman ayrıntılı bilgileri internetten de alabilme şansına sahip olabiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*