HAYAT POLİÇE SORGU
Günümüz modern toplum yaşantısı içerisinde sigorta şirketleri tarafından insan yaşamını güvence altına alacak ve mağduriyet yaşamamasını sağlayacak çeşitli sigorta hizmetleri bulunuyor. Sigorta hizmetleri arasında özellikle de insan yaşamını temel olarak sigortalar ön plana çıkıyor. Özellikle sigorta şirketleri tarafından sunulan ve belirli bir teminat karşılığı insanların yaşamlarının belirli zaman dilimi içerisinde güvence altına alınabilmesini sağlayan hayat sigortası bulunuyor. Bu sigorta tipinde vatandaş anlaşmalı olduğu sigorta şirketinin hazırlamış olduğu hayat sigortası poliçesindeki ücreti ödeyerek, genel olarak bir yıllık zaman dilimi içerisinde ölüm veya sakatlık gibi olumsuz durumlara karşı maddi kayıp sigorta şirketi tarafından tanzim edilir.

HAYAT

Hayat Poliçe Sorgulama

Türkiye’de her sigorta şirketi Başbakanlığa bağlı Hazine Müsteşarlığı bünyesinde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi içerisinde kayıtlıdır. Ayrıca sunulan her bir sigorta hizmeti de SGBM bünyesinde yer alıyor. Bu sayede artık internet üzerinden sigorta işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilme imkanına sahip olunabiliyor. SGBM hayat poliçe sorgu uygulaması da bu dijitla hizmelerden birisi olarka öne çıkıyor. İnternet üzerinden hayat sigortası poliçe sorgulama işlemleri SGBM hayat poliçe sorgulama ekranından gerçekleştirilebiliyor. Bu ekranda hayat poliçe sorgulama işlemi için girilmesi gereken bilgiler;

*Sigortalı kimlik tipi
*Sigortalı kimlik no
*Kimlik bilgileri (Doğum tarihi, Aile sıra no ve Cilt no)
*Poliçe bilgileri şeklinde listeleniyor. Bu bilgiler ile birlikte güvenlik kodu doğrulamasını da yaparak, hayat sigortası poliçe bilgilerine ulaşılabiliyor.

HAYAT POLİÇE SORGU İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*