HASAR DOSYASI SORGULAMA
Araç kullanıcıları trafikte çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak trafik kazası gibi son derece olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalabiliyor. Trafikte yaşanan kazalarda ise yasal gereklilikler gereğince kaza tespit tutanakları oluşturuyor. Hem araçların hasar durumu hem de sigorta işlemleri için önemli bir gereklilik olan kaza tespit tutanağı, kazaya ilişkin tüm bilgileri içeriyor. Günümüz modern teknolojisi ise artık bu tutanakların internet kolaylığında takip edilebilmesi ve incelenebilmesine yardımcı oluyor. Bu sayede artık çok daha pratik bir şekilde hasar dosyası sorgulama işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

arac

Araç Hasar Dosyası Sorgulama

Türkiye’de dijital hizmetlerin kamu hizmetlerinde de aktif olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte artık kamu kurumlarıyla olan işlemlerde de önemli fırsatlardan yararlanılabiliyor. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’na bağlı Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından başlatılan online ‘Kaza Tespit Tutanağı’ uygulaması ile artık hasar dosyası sorgulama işlemleri internet kolaylığında gerçekleştirilebiliyor. SGBM web sayfasında yer alan ‘Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama’ ekranında hasar dosyası sorgulama işlemi;

*Plaka ve Sigortalı T.C. kimlik no ile sorgulama
*Plaka ve Sigortalı Vergi kimlik no ile sorgulama
*Plaka ve Sürücü T.C. kimlik no ile sorgulama şeklinde 3 farklı sorgulama yönteminden herhangi birisi kullanılarak gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle trafik kazalarında hasar dosyasının ne durumda olduğunu ve ayrıntılarını internet kolaylığında internet olan her yerden öğrenebilmek mümkün ve son derece pratik bir hale geliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*