HASAR BİLGİ DÜZELTME DURUM SORGULA
Araç sahipleri, trafikte karşı karşıya kaldıkları maddi hasarlı kazalarda oluşturulan kaza tespit tutanağında yer alan hasar bilgilerinde hata veya eksiklik olması nedeni ile artık Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne itiraz başvurusunda bulunabiliyor. Vatandaşın hasar durumuna ilişkin olarak mağduriyet yaşamaması amacı ile sunulan bu itiraz hakkı ile artık hasar bilgi düzeltme işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Dijital ortamda gerçekleştirilebilen hasar bilgi düzeltme işlem başvurusuna ilişkin olarak her aşamayı da internet üzerinden takip edebilme şansı bulunuyor.

Hasar Bilgi Düzeltme Nedir?

Kazaya karışan araç sahiplerinin düzenlenen kaza tespit tutanağında yer alan hasar bilgisine ilişkin olarak dosya içerisinde düzeltme/tamamlama değişikliklerinin yapılmasıdır. SGBM tarafından ele alınan dosyada bulunan hasar bilgisindeki hata ve eksiklikler bu sayede düzeltilebiliyor.

HASAR

SGBM Hasar Bilgi Düzeltme Durum Sorgulama

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi web sayfasında yer alan online hasar bilgi düzeltme durum sorgula ekranından 7/24 hasar bilgi düzeltme formu ile yapılan başvurunun hangi aşamada olduğu ve sonuç bilgileri gibi ayrıntılı başvuru dökümlerine ulaşabilme imkanına sahip olunuyor. İnternet hizmetleri ile poliçe ve sigorta işlemlerinde vatandaşa önemli kolaylıklar sağlayan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin hasar bilgi düzeltme durum sorgula ekranında ;

-Talep sıra numarası
-Kullanıcı şifre
-Güvenlik doğrulaması bilgileri ile talep sonuç sorgulaması gerçekleştirilebiliyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Destek Talep Yönetim Sistemi dijital hizmetlerinden birisi olan hasar bilgi düzeltme durum sorgulama uygulamasında en güncel bilgilere ulaşılabiliyor.

<<SORGULAMA LİNKİ>>


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*