EKSPERTİZ SORGULAMA
Kaza sonrasında araçlar için yapılan en önemli işlem bir eksper tarafından rapor hazırlanmasıdır. Araçlarda meydana gelen hasarlardan kazanın oluşuma kadar tüm detayların aktarıldığı bu rapor sayesinde sigorta firması tarafından işlemler yapılmaktadır. Sigorta ile ilgili bilgi almak isteyen ve özellikle eksper tarafından hazırlanan ekspertiz raporunu öğrenmek isteyenlerin ekspertiz sorgulama yapması yeterli olacaktır. Ekspertiz sorgulama işlemlerinde Sigorta Bilgi ve Gözerim Merkezi tarafından sunulan online işlemlerin kullanılması gerekir. Sorgulama için direk resmi kurum sitesine giriş yapılması yeterli olacaktır. İlgili sorgulama sayfasına direk erişim sağlamak isteyen kişiler ise aşağıdaki bağlantı kullanılabilir.

Ekspertiz sorgulama işlemleri için sorgulama sayfasına giriş yapıldığında sayfada aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

eksper

Bu ekranda kişilerin ekspertiz sorgulama yapması için formu doldurması gerekmektedir. Sorgulama yapılacak formda kişilerin kimlik bilgileri ve plaka bilgisi istenmektedir. Plaka bilgilerinin girilmesinin ardından ise sistem tarafından kolay bir şekilde araç için gerekli bilgiler ekranda yayınlanacaktır. Yayınlanan bilgilerin incelenmesi sonrasında ise herhangi bir sorun yaşanmadan konuyla ilgili bilgi sağlanabilir. Kişilerin sorgulama sonucunda yayınlanan bilgiler dikkatli bir şekilde incelemesi bu anlamda yararlı olacaktır.

ekspertiz

Ekspertiz sorgulama konusunda yararlanılabilecek başka bir hizmet olmazken, kişilerin sigorta firmalarının internet siteleri üzerinden sunulan hasar dosyası sorgulama gibi hizmetlerinden yararlanılması da mümkündür. Bu bakımdan kişilerin araçların ekspertiz raporları ve durumları hakkında bilgi alması için online olarak pek çok imkan sağlanmış durumdadır. Üstelik sunulan tüm hizmetlerin ücretsiz olması da bu konuda kolay bir şekilde işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Sizler de bu tür durumlarda online hizmetlerden yararlanabilir ve kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Üstelik istenildiği zaman sorgulama işlemleri tekrarlanarak bilgi alınabilir.

EKSPERTİZ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*