EKSPER ATAMA DURUM SORGULAMA
Türkiye’de trafik kazası durumunda araç sahibinin aracı için uyguladığı bir sigortası bulunması durumunda kaza hasar tespiti için eksper atama hakkı bulunuyor. Özellikle her iki tarafında mağduriyetinin önlenebilmesi amacı ile gerçekleştirilen bir uygulama olması dolayısıyla günümüzde trafik kazalarında eksper atama uygulaması son derece sık şekilde tercih ediliyor. Kazaya karışan araç sahibini aracının sigortasına ilişki olarak eksper atama başvurularını Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezi resmi web sayfası üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Eksper Atama

Trafik kazalarında, kazaya karışan araç sahibi aracının sigortası kapsamında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi dijital hizmet sayfası üzerinde bulunan ‘Eksper Atama’ ekranından internet kolaylığında eksper ataması gerçekleştirebiliyor. 8 aşamalı kaza ve eksper bilgi girişinin gerçekleştirilmesinden sonra sigorta şirketi tarafından belirlenen bilirkişi kaza noktasına gelerek, kaza hasar tespiti için gerekli olan incelemeleri gerçekleştiriyor. Bu incelemeler ışığında da bilirkişi pozisyonundaki sigorta şirketi tarafından atanan eksper, detaylı bir kaza hasar raporu hazırlıyor.

SGBM Eksper Atama Durum Sorgulama

Screenshot_1

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi web sayfasındaki ‘Eksper Atama’ ekranından gerçekleştirilen eksper atama başvurusunun durum ve sonuç bilgisi yine online olarak öğrenilebiliyor. Araç sahipleri SGBM üzerinden yaptıkları eksper atama başvurusunun sonucunu yine SGBM üzerinde bulunan ‘Eksper Atama Durum Sorgulama’ ekranından öğrenebiliyor. Bu ekran araç sahibi tarafından kullanıcı sorgu şifre ve plaka bilgisi ile güvenlik kodu doğrulaması girilerek, eksper atama durum bilgisine ulaşılabiliyor. Bu işlemler internete erişim sağlanabilen her yerden SGBM’ nin web sayfasında 7/24 yapılabiliyor.

<<SORGULAMA LİNKİ>>


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*