EGM PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA
Trafikte cezalar genelde plaka üzerinden kesilerek, sürücüye durum hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Bu EDS ve mobese gibi sistemlerde kullanılırken, trafik çevirmesi gibi durumlarda ceza alan sürücüler direk konuyla ilgili bilgi alabilmektedir.

Trafik cezası alan ya da trafik cezası olup olmadığını merak eden kişiler, EGM plakadan araç sorgulama yaparak bilgi alabilmektedir. EGM plakadan araç sorgulama işlemlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sunulan online sistemin kullanılması gerekmektedir. İlgili sistem sayesinde kişilerin herhangi bir sorun yaşaması söz konusu olmazken, kolay bir şekilde sizler de EGM plakadan araç sorgulama yapabilirsiniz.

Trafik Cezası Sorgulama İşlemleri

Ücretsiz olarak kullanımda olan EGM plakadan araç sorgulama uygulaması üstelik ihtiyaca göre istenildiği zaman kullanılabilir durumdadır. Bu bakımdan tek bir sefer için değil, istenildiği zaman tekrar tekrar EGM plakadan araç sorgulama yapılabilir durumdadır. Bu da kişilerin trafik cezaları konusunda kolay bir şekilde bilgi almasını sağlayan önemli bir etkendir.

EGM Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

EGM plakadan araç sorgulama yapmak isteyen kişilerin ilk olarak aşağıdaki yer alan linke tıklaması gerekmektedir. Link sonrasında erişim sağlanacak sayfa aşağıdaki gibidir.

Araç Otopark Sorgulama

İlgili sayfada kişilerin form doldurmasının ardından yeni bir ekran daha açılacaktır ve bu ekranda kişilerin yine trafik cezalarına ulaşmak için ilgili seçimi yapması gerekmektedir.

ceza sorgulama ekrani

Son olarak ise ekranda çıkan bilgiler üzerinden trafik cezaları ile ilgili detaylı bilgi almak mümkün olacaktır. Bu şekilde yapılacak işlemler sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadan direk ceza bilgilerine erişim sağlanabilecektir.

trafik ceza

Tüm araç sahipleri tarafından yapılabilecek işlemlerde belirtilen adımların takip edilmesi yeterli olabileceği gibi kişilerin istediği zaman, güncel ceza durumunu görmesi sağlanmaktadır. Üstelik online olarak trafik cezası ödeme işlemleri de yapılabilir.

EGM PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*