EDS CEZASI SORGULAMA
Türkiye’deki trafik ceza sisteminde araçların Elektronik Denetleme Sistemi ve MOBESE ile takip edilmesi de yasaldır. Bu açıdan ilgili sistemlerde kişilerin hata yaptığı tespit edildiği zaman direk plaka üzerinden gerekli trafik cezası kesilmektedir. Kesilen cezalar özel bir sistem ile panele aktarılırken bu cezalar daha sonra posta yolu ile araç sürücülerine tebliğ edilmektedir. Araçların herhangi bir sistem üzerinden ceza alıp almadığını öğrenmek isteyen sürücüler trafik cezası sorgulama yapabilmektedir. Trafik cezası sorgulama işlemlerinde EDS cezası sorgulama gibi ayrı ayrı yapılabilecek bir işlem bulunmadığı gibi tek bir uygulama üzerinden trafik ile ilgili tüm ceza bilgileri öğrenilebilmektedir.

EDS için dahi trafik cezası olup olmadığını öğrenmek ve EDS cezası sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin trafik cezası sorgulama adımlarına takip etmesi yeterli olacaktır. Trafik cezası sorgulama işlemleri için kişilerin Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesine giriş yaparak ekranda yer alacak sorgulama bağlantısını takip etmesi yeterlidir.

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sitesine giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir görüntü yer alacaktır. Ayrıca ilgili siteye giriş yapmak için aşağıda sizler için paylaştığımız bağlantı da kullanabilirsiniz.

Trafik Cezası

Trafik Cezası Nasıl Sorgulanır?

İlgili sistemde kişilerin araç ceza bilgilerini ulaşabilmesi adına ekranda yer alan formu kullanması gerekmektedir. Formda araç sahiplerinin kimlik bilgileri ve daha sonrasında açılacak ikinci bir formda araç ruhsat bilgileri istenecektir.

trafik ceza

Gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması halinde araçların trafik cezaları ile ilgili güncel durumu ekranda yer alacaktır. Bu bakımdan kişiler için büyük bir kolaylık sağlanmış durumdadır. Sizlere de belirtilen adımları takip ederek ücretsiz bir şekilde sorgulamalarınızı yapabilir ve konu ile ilgili güncel bilgiler öğrenebilirsiniz.

EDS CEZA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*