E DEVLET ARAÇ SORGULAMA YAPILAMAYACAK!
Kişilerin araçlar hakkında bilgi almak için kullandığı sistemlerden bir tanesi e devlet olurken e devlet üzerinden sorulan araç sorgulama hizmetlerinde plaka üzerinden pek çok araç bilgisine erişim sağlanabilmektedir.

Sadece plaka bilgisini girilerek araçların detaylı bilgilerinin görülebilmesi bu konuda güvenlik zafiyeti yaratıldığı için e devlet üzerinden sunulan araç sorgulama hizmeti artık kullanım dışı bırakılmıştır. Bu nedenle kişilerin araçlar hakkında bilgi almak için e devleti kullanabilmesi mümkün değildir. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde vatandaşların araç bilgisi alabilmesi adına yapması gereken tek işlem kendi adına kayıtlı olan araç bilgilerini incelemektir. Bu açıdan sadece kişilerin kendi araçları hakkında bilgi alabilmesi sağlanmış durumdadır.

Önceki sistemde kişilerin sınırsız bir şekilde istediği araç plakası üzerinden bilgi alması sağlanırken, bu konuda çalıntı rehin, araç ruhsat bilgileri gibi pek çok bilgi kişilerin kullanımına sunulmuştu. Fakat belirtildiği üzere yeni sistemde araç plakası üzerinden herhangi bir şekilde bilgi alınması mümkün değildir.

Araçlar hakkında sadece tramer konusunda bilgi alınması mümkündür. Başka araçlar için yapılacak sorgulamalar ile birlikte araçların kaza yapıp yapmadığı gibi detaylı bilgiler öğrenilebilmektedir. Bu bakımdan sizler de sunulan bu hizmetlerden yararlanarak kolay bir şekilde araçlar için bilgi sağlayabilirsiniz.

arac

Sunulan tramer hizmetleri ücretli olduğu için kişilerin işlem ücretini de ödemesi gerekmektedir. Ücret ise 5 TL olarak belirlenmiştir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*