DOSYA NUMARASI İLE ARAÇ SORGULAMA
Araçların kaza sonrasındaki sigorta işlemlerinde hasar dosyası oluşturulmaktadır. Kişilerin bu konuda bilgi alabilmesi ve hasar kaydı üzerinden takip işlemlerini yapabilmesi adına dosya numarası ile araç sorgulama yapılmalıdır. Dosya numarası ile araç sorgulama yapılması için kişilerin yararlanabileceği ortak bir hizmet ekranı bulunmamaktadır. Bu nedenle kişilerin sadece araç sigortasının yapıldığı sigorta firmasının internet sitesini kullanması gerekir. İnternet sitesi üzerinden yapılacak sorgulama sonrasında kişilerin araç sigortası ve dosyası ile ilgili bilgi alması mümkün olacaktır.

Dosya numarası ile araç sorgulama sonrasında sigorta firması tarafından yapılan işlemler görülecektir. Böylece takip işlemleri ile birlikte kişiler sigorta firmasının yaptığı her işlemi yakından görebilecektir. Sizler de bu konuda bilgi almak adına firmanıza göre dosya numarası ile araç sorgulama yapabilirsiniz.

dosyatakip

Dosya numarası ile araç sorgulama yapılamayan durumlar da bulunabilmektedir. Bazı sigorta firmaları online olarak herhangi bir dosya numarası ile araç sorgulama uygulaması oluşturmadığından dolayı, bu sigorta firmalarının müşterileri için bu tür bir sorgulama yapmak mümkün değildir. Bu tür durumlarda kişilerin sigorta firmalarının acentelerine başvuru yapması gerekecektir. Sigorta firması aracılığı ile dosya durumu yakından takip edilebilir.

dosya

Hasar Dosyası Nasıl Oluşturulur?

Kişilerin kaza yaptıktan sonra kazaya ait tutanaklar tutması gerekir. Bu tutanaklar ile birlikte sigorta firmasına başvuru yapıldıktan sonra firma tarafından gerekli işlemler başlatılacak ve kişiler için hasar dosyası oluşturulacaktır. Sigorta firması tarafından işlemler tamamlana kadar gerekli eklemeler ve düzenlemeler hasar dosyasına eklenmektedir. Bu şekilde kişiler istediği zaman dosya üzerinden takipte bulunabilir. Dosya numarası ile araç sorgulama işlemleri yapıldıktan sonra dosya kapatılmış olsa bile kayıtlardan silinmemektedir. Bu bakımdan ilgili dosyaya erişim sağlanması gerektiğinde, firma üzerinden kolay bir şekilde erişim sağlanır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*