CEPTEN TRAMER SORGULAMA
Cep telefonları aracılığı ile yapılacak sorgulamalar sayesinde kişiler araçların kaza açısından güncel durumunu görebilmektedir. İnternet üzerinden herhangi bir şekilde araç sorgulama yapılarak kaza konusunda bilgi alınamaması, bu konuda cepten tramer sorgulama yapılmasını mecbur kılarken, kişiler cepten tramer sorgulama yapmak için ücret de ödemek zorundadır. Ücretlendirme mesaj başına yapılırken, kişiler 4 Türk Lirası ücreti ödeyerek istediği araç için bilgi alabilmektedir. Cepten tramer sorgulama yapıldıktan sonra kişiler araçların yaptığı kazalar ile ilgili detaylı bilgi alabilmektedir.

Cepten tramer sorgulama için sadece plaka bilgisi yeterli olmaktadır. Bu açıdan plakanın girilmesi ile birlikte istenilen araç için kaza bilgileri öğrenilebilir. Cepten tramer sorgulama işlemlerinde kişilerin yazacağı mesajda belli bir şablona uyması gerekir. Bu açıdan plakanın girilmesinde bu detaylara dikkat edilmelidir. Cepten tramer sorgulama yapma noktasında sorun yaşayan kişiler aşağıdaki resmi inceleyebilir.

arac

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere plakanın büyük harflerle ve bitişik bir şekilde yazılması gerekmektedir. Plaka yazıldıktan sonra ise mesajın 5664’e gönderilmesi yeterli olacaktır. Yapılacak bu işlem sonrasında kişilere sistem tarafından aracın kaza bilgileri gönderilecektir. Böylece kaza bilgileri öğrenilebilmektedir. Kazalar için yapılacak inceleme sonrasında ise kişiler kolay bir şekilde aracın hangi tarihlerde kaza yaptığı, bu kazalarda aldığı hasarlar öğrenilebilir. Herkes için geçerli işlemlerde kişiler istediği zaman sorgulama yapabilir. Ayrıca sadece tek bir araç için değil, aynı zamanda birden fazla araç için de cepten tramer sorgulama yapılabilir. Bu bakımdan cepten tramer sorgulama için herhangi bir sınır getirilmemiştir. Fakat belirtildiği gibi kişilerin her bir işlem için ücret ödemesi gerekmektedir. Bu ücretin ödenmesi sonrasında işlemlerin gerçekleşmemesi için herhangi bir sebep kalmamaktadır. Sorgulama yapacak kişiler için benzer bir örnek de aşağıdaki gibidir.

02-ERP


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*