BEYANLI TRAFİK CEZASI ÖDEME
Trafik cezası alan kişilerin, sistemde kayıtlı adreslerine trafik cezaları ile ilgili bildirim gönderilmektedir. Bu bildirim aynı zamanda tebligat olarak da adlandırılmaktadır. Evlere yapılan tebligat sonrasında trafik cezaları ile ilgili resmi süreç başlatılmaktadır. Trafik düzenlemelerinde süre önemli olan uygulamalar için bu tarih önemlidir. Trafik cezası erken ödeme gibi indirimler 15 günlük süre içerisinde gerçekleşebildiğinden dolayı kişilerin ceza aldıktan sonraki 15 gün içerisinde ödemeleri yapması gerekmektedir. Böylece erken trafik cezası ödeme imkanı ile birlikte kişiler çok daha az bir ceza ödeme şansına sahip olacaktır.

Beyanlı trafik cezası ödeme için GİB internet vergi dairesi kullanılmalıdır. Sitedeki trafik cezası sorgulama bölümünde kişiler trafik cezası ödeme işlemleri için yararlanabileceği bir alan bulunmaktadır. Böylece herhangi bir sorun yaşamadan, zorluk çekmeden direk ilgili bölü üzerinden trafik cezası ödeme işlemleri yapılabilir. Trafik cezası ödeme işlemleri için tüm ödenmemiş cezalar görüntülenecektir. Bu açıdan geçmiş yıllarda ödenmeyen cezalar dahi bu işlemler ile görülebilecektir.

Beyanlı trafik cezası ödeme işlemlerinde kişilerin siteye giriş yaptığında ekrandaki formu doldurması gerekmektedir. Form aşağıdaki gibidir.

mtv-sorgulama

Form doldurulduktan sonra ise ekranda araç ile ilgili detaylı bilgiler yer alacaktır. Bu bilgilerin incelenmesi sonrasında ise üst tarafta yer alan beyanlı trafik cezası ödeme bölümüne tıklanması ile birlikte trafik cezası ödeme ekranına ulaşılarak, istenilen tüm cezalar ödenebilmektedir.

vergi sorgu ekrani

Trafik cezası ödeme işlemlerinde kredi kartı bilgilerin girilmesi yeterli olacaktır. Kredi kartı bilgilerinin girilmesi sonrasında kart üzerinden cüret tahsil edilecektir. Böylece kişiler kartları üzerinden tüm trafik cezalarını ödeyerek, cezaların faiz almasını ve ileri dönemlerde sorun çıkarmasını engelleyebilir. İlgili işlemler tüm araç sahipleri tarafından yapılabilir.

BEYANLI TRAFİK CEZASI ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*