ARAÇLARDA KULLANILAN KAPUT FİLMİ NE İŞE YARAR?
Kaput filmi aracın çarpma, çizilme ve güneş ışınlarından koruma amaçlı çekilen ve aracın kaportasının ömrünü uzatan bir üründür. Transparan olan ve aracın orijinal boyasına hiçbir zarar vermeyen kaput filmi araba fabrikalarının da onayını almıştır.

Herkesin arabası değerlidir. Özellikle erkekler bu konuda daha hassas ve özenlidir.  Uzun yıllar çalışıp, çok büyük paralar ödeyerek aldıkları arabalarına gözü gibi bakar ve uçan kuştan sakınırlar. Küçük bir çizik bile aracının özelliğini bozacağından korkar. Dikkatsiz birisinin yanından geçerken oluşturabileceği çizikler için bile endişe duyabilir stres yaşayabilir.

Son yıllarda ülkemizde de kullanılmaya başlanan kaput filmi, aracınızın dış etkenlerden korunmasına yardımcı olur. Tamamen şeffaf olan bu film sayesinde yolda seyrederken sıçrayabilecek taş ve benzeri cisimlerin çizik oluşturma ihtimali ortadan kalkar. Ya da yan taraftan geçen dikkatsiz bir sürücünün aracınızın ön kısmında oluşturabileceği çiziklere karşı korur.  Özellikle yaz aylarında araçta sinek, böcek veya kuş pisliği asitlerine karşı koruma sağlar. Olumsuz hava koşullarında yola çıkmışsanız kaputa vuran dolu, sert yağmur ve rüzgârın sebep olduğu kum zerreciklerinin araca zarar vermesine engel olur. Güneş ışınlarının aracınızın orijinal boyasını soldurmasına izin vermez.

UV koruyucu bir katman içerdiği için aracınızın kaporta boyası uzun ömürlü olur. Darbe emici özelliği sayesinde kaportada oluşabilecek zararı en aza indirir. Boyanın üstünde ayrı bir tabaka olduğu fark edilmez. Hava kabarcığı ve sıcaklık sebebi ile oluşan deforme sorunu yaşanmaz. Orman veya çalılık gibi bir alana istem dışı arabanın kaçması halinde oluşabilecek çiziklerden korunmasına yardımcı olur ve hasarı en aza indirir. Kaportanın boyasına olumsuz etki yapmaz ve istendiği Anda sorunsuz ve iz kalmadan çıkarılabilir. Araba fabrikalarının onayından geçmiş olan kaput filmi aracınızın uzun yıllar orijinalliği bozulmadan kullanmanızı sağlar.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*