ARAÇLARDA KİLOMETRE ÖNEMLİ Mİ?
Araçlarda kilometrenin önemini daha fazla ön plana çıkaran kullanıcıların bu konuda dikkat etmesi gereken daha farklı detaylar bulunmaktadır. Araçlarda kilometreden ziyade araç kaportasının ve kazalarına bakılmasının çok daha yararlı olacağını belirten uzmanlar yeni nesil araçlarda 100 bine kadar kilometrenin herhangi bir şekilde öneminin olmadığını söyledi. Yapılan son üretimlerde araçların daha uzun kilometrelere dayanıklı olması amaçlanırken başka kişilerin eski alışkanlıklarından ziyade daha farklı detaylara dikkat ederek araç alması gerektiği belirtildi.

Araçların motorlarının daha uzun ömür sahip olması araçlar ile daha fazla kilometre yapılmasını sağlarken aracın aksamlarının daha fazla öneme sahip olmasına neden oldu. Araçların motor dışındaki aksamlarının herhangi bir şekilde arızalı olması kişilerin sorun yaşamasına yol açarken ikinci el araç alacak kişilerin tüm detayları göz önünde bulundurulması gerekiyor. Araç almak isteyen kişilerin aracın kaportasına, boyasına kaza durumuna araç aksamlarının yenilenip yenilenmesinde bakarak araç almaya karar vermesi çok daha doğru bir seçim yapmasını sağlayacak bir.

Araç alımlarında sadece kilometreye bakılmasının doğru olmadığını söyleyen uzmanlar bu konuda araç almak isteyen kişilere önemli ipuçlarını verirken aynı zamanda aracın kaza durumunu ve kaza sonrasında yapılan tamiratların da ne kadar iyi bir işçilikle yapıldığını dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Araç almak isteyen kişilerin belirtilen önerileri dikkate alması daha iyi bir araç almasını sağlarken alınan araca da masraf yapılmasını da önleyecektir.

arac2


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*