ARAÇ YETKİ BELGESİ SORGULAMA
Modern Türkiye’nin geniş ve gelişmiş karayollarında üzerinde ticari alanda hizmet vermek isteyen kişi veya tüzel kişiliklerin kullanılacak araçlara yönelik olarak yetki belgesi alma zorunluluğu bulunuyor. Hizmet verilen ticaret sektörüne göre çeşitli şart ve durum koşulları bulunan yetki belgesi sınıflarına göre yetki belgesi başvurusunda bulunulabiliyor.

Günümüz Türkiye’sinde ticari alanda hizmet verecek kurum ve kuruluşların öncelikli olarak araç yetki belgesi alması gerekiyor. Ancak hizmet verilen sektör için gerekli olan araç yetki belgesinin alınmasına dikkat edilmelidir.

Türkiye’de araç yetki belgesi sınıfları ise;

*A yetki belgesi (A1,A2,A3)
*B yetki belgesi (B1,B2,B3)
*C yetki belgesi (C 1,C2,C3)
*D yetki belgesi (D1,D2,D3)
*E yetki belgesi (E1,E2)
*F yetki belgesi (F1,F2)
*G yetki belgesi (G1,G2,G3,G4)
*H yetki belgesi (H1,H2)
*K yetki belgesi (K1,K2,K3)
*L yetki belgesi (L1,L2)
*M yetki belgesi (M1,M2,M3)
*N yetki belgesi (N1,N2)
*P yetki belgesi (P1,P2)
*R yetki belgesi (R1,R2)
*T yetki belgesi (T1,T2,T3)

E Devlet Araç Yetki Belgesi Sorgulama

Sanal devlet portalı e-Devlet sisteminde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı kendi yetkisinde bulunan araç yetki belgesi konusuna ilişkin online araç yetki belgesi sorgulama hizmeti sunuyor. E-Devlet kimlik doğrulaması ile sisteme giriş yapılmasından sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı online araç yetki belgesi sorgulama ekranında araç plaka bilgisini girerek, detaylı sonuca ulaşılabiliyor.

>>>>SORGULAMA LİNKİ<<<<


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*