ARAÇ VERGİ BORCU SORGULAMAarac vergi sorgulama

Araçların vergi borçlarının takip edilmesi için araç vergi borcu sorgulama hizmeti sunulmaktadır. Online olarak sunulan araç vergi borcu sorgulama hizmetleri sayesinde kişiler kolay bir şekilde araçları üzerinde vergi durumunu kontrol edebilmektedir. Aşağıdaki araç vergi borcu sorgulama adımlarını takip ederek sizler de araçlarınız için araç vergi borcu sorgulama yapabilirsiniz.

Araç Vergi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç vergi borcu sorgulama işlemleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak araç vergi borcu sorgulama ekranını açmalısınız. İlgili ekran açıldığında aşağıdaki gibi bir form görülecektir.

mtv sorgulama

Yukarıda görüldüğü gibi motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme sayfasında yer alan bölümde kişilerin plaka, T.C. kimlik numarası ve araç tescil tarihini girmesi gerekmektedir. Tescil tarihi araç ruhsatında yer almaktadır.

Sorgulama alanlarına doğru bilgiler girildikten sonra ise aşağıdaki gibi bölüm açılacak ve aracın bilgileri görüntülenecektir. İlgili bölümde araç vergi borcu sorgulama yapılması için yukarıda yer alan menüden motorlu taştılar vergisi bölümü seçilmelidir. Ceza ödeme gibi diğer işlemler için de aynı ekran üzerinden seçim yapılarak gerekli işlemler yapılabilir.

vergi sorgu ekrani

Motorlu taşıtlar vergisi seçimi yapıldıktan sonra araçların herhangi bir borcu varsa, tüm vergi detayları ekranda görüntülenecektir. Fakat kişilerin ödenmemiş vergisi bulunmuyorsa aşağıdaki gibi bir ekran açılacak ve araç vergi borcu sorgulama yapan kişiler bilgilendirilecektir.

vergi sorgulama sonuc

ARAÇ VERGİ BORCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


3 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*