ARAÇ SORGULAMA SMS’İ KAÇ?
Araçlar için bilgi almak isteyen kişilerin yararlanabileceği hizmetlerden bir tanesi de Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan SMS hizmetidir. Hizmeti kullanan vatandaşlar araçların kaza ile ilgili durumları hakkında bilgi alma şansını elde etmektedir. Bu konuda araç sorgulama SMS kaç gibi sorulara sahip olan vatandaşların unutmaması gereken SMS servisi 5664’tür.

Kişilerin araç plakalarının yazarak 5664’e mesaj göndermesi halinde araçlar ile ilgili tüm detaylar kişilere mesaj olarak gönderilecektir. Sizler de bu konuda online olarak işlem yapamayacağınız için SMS servisini kullanmalısınız.

Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetler sadece SMS üzerinden sağlanmaktadır. Bu açıdan özellikle araçların kaza ya da sigorta gibi durumlar hakkında bilgi almak isteyen kişilerin mutlaka SMS servisini kullanması gerekmektedir.

Tüm operatörler tarafından desteklenen 5664’in ücretli bir servis olduğu da unutulmamalıdır. Ücretlendirme her operatör için aynı olmakla birlikte sorgulama başına 5 Türk Lirası alınmaktadır. Kişilerin araç sorgulama SMS üzerinden yapacağı işlemlerde güvenli bir şekilde işlemler sağlandığı gibi aynı zamanda resmi bilgiler alınmaktadır. Araçların kaza yaptığı tarihler yapılan kaza ile ilgili detaylar öğrenilebilmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken tek detay kazaların resmi olarak bildirilmediği için sorgulama sonucunda tüm kazaların öğrenilmesinin mümkün olmayacağıdır. Kaza yapan fakat bu durumun resmi olarak bildirmeyen kişilerin araçları ile yaptığı kazalara dair bilgi alınamaz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*