ARAÇ REHİN SORGULAMA
Araçların çeşitli borçlar için rehin alınması söz konusu olabilmektedir. Araç rehin, çalıntı gibi durumlar hakkında kişilerin bilgi alması amacıyla özel uygulamalar oluşturulmuştur. Bu uygulamalar kullanılması ile birlikte kişiler araçlar hakkında resmi ve güncel bilgileri öğrenebilmektedir. Bu bakımdan sizler de kolay bir şekilde araç rehin sorgulama gibi işlemleri yaparak güncel bilgileri alabilirsiniz. Sizler için özel olarak oluşturulan araç rehin sorgulama uygulamalarında farklı resmi sitelerin kullanılması gerekmektedir.  Araç rehin sorgulama için ise e devlet kullanılabilir. E devlet aracılığı ile sunulan sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyenlerin bu konuda unutmaması gereken nokta, üyelik giriş yapıldıktan sonra sorgulamanın yapılabileceğidir.

arac sorgu

Araç rehin sorgulama yapmak isteyenlerin ilk olarak aşağıdaki bağlantı üzerinden e devlete giriş yapması gerekir. E devlet üzerinden yapılacak işlemlerde üyelik bölümünde kişilerin T.C. kimlik numarası ile birlikte e devlet şifresini girmesi gerekir. Belirtilen bilgilerin girilmesinin ardından ise sistem tarafından sorgulama alanı açılacaktır.

Araç rehin sorgulama yapılabilecek ekran aşağıdaki gibidir.

edevlet

Bu alana bilgisi alınmak istenen aracın plakası girilmelidir. Plaka bilgisi girilen araç için sistem tarafından sorgulama yapılırken, sonuç ekranda yer alacaktır. Bu bakımdan kişiler kolay bir şekilde araçların sonuçlarına ulaşarak inceleme yapabilecektir. Araç rehin sorgulama konusunda rehin bölümünde resmi bilgilerin yer alması sayesinde kişiler özellikle almayı düşündüğü araçlar için araç rehin sorgulama yaparak bu koda kesin kararını verebilmektedir. Sizler de araç almadan önce mutlaka sorgulama yaparak bilgi almalısınız. Yapılacak sorgulama işlemlerinde herhangi bir ücret verilmeyecek olması, bu konuda işleri kolaylaştırırken, kişiler e devlet üyeliği sayesinde trafik cezası gibi durumlar hakkında da bilgi alabilmektedir. Bu bakımda sadece online olarak pek çok konuda bilgi alınabilir.

ARAÇ REHİN SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*