ARAÇ LPG KAYDI SORGULAMA
Araçların benzin ya dizelli olmasının yanında alternatif olarak LPG kullanımı da mümkündür. bu değişiklik için kişilerin LPG işlemlerini ruhsata da işletmesi gerekir. Gerekli değişikliklerin yapılması sonrasında herhangi bir sorun olmadan LPG kullanımı sağlanacaktır. Fakat kişilerin herhangi bir şekilde ruhsata işletmemesi halinde, LPG kullanımında mevzuatlara uyulmadığı için sorun yaşanacaktır. Sizler de LGP konusunda belirtilen adımları takip ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç LPG kaydı sorgulama işlemleri için online olarak resmi bir uygulama bulunmamaktadır. Bu nedenle internet üzerinden araç LPG kaydı sorgulama yapılması mümkün değildir. Her ne kadar araç sorgulama ile ilgili pek çok konuda online olarak sorgulama yapılarak bilgi alınabilse de LPG konusunda destek alınması söz konusu değildir. LPG konusunda online olarak yapılabilecek işlemler arasında sadece üretici firmaların internet sitelerinden yararlanılabilir.

Araç Sorgulama Hizmetleri Nedir?

Araç sorgulama hizmetleri arasında en çok e devlet üzerinden sunulan sorgulama hizmeti bulunmaktadır. Kişilerin araçların sadece plakaları üzerinden yapacağı sorgulama ile birlikte ulaşabileceği detaylı bilgiler sayesinde araçlar incelenebilir. Araç sorgulama için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz. Bağlantı açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran görülecektir.

e devlet araç sorgulama

Bu ekranda kişilerin üyelik girişi yapması gerekir. Üyelik girişi sonrasında ise ekrandaki gibi bir ekran açılacaktır.

arac

Bu ekranda kişilerin sadece araç plakasını girmesi gerekir. Plaka bilgisi girildikten sonra sistem tarafından sorgulama yapılarak, bilgi alınacaktır. Belirtilen adımların takip edilmesi sayesinde tüm araç sahipleri ya da araçlar hakkında bilgi almak isteyen kişiler online olarak sorgulama yapabilir. Araç sorgulama işlemlerini yapacak kişiler aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilir. E devlet aracılığı ile sorgulamanın yapılacak olması nedeniyle kişilerin mutlaka üyelik girişi yapması gerekir. Üyelik girişi yapılmadan herhangi bir şekilde sorgulama yapılamaz.

ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*